Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Прокуратура Полтавщини вимагає стягнути з товариства майже 4 млн грн шкоди, завданої використанням земельної ділянки без документів для експлуатації та обслуговування торгового комплексу

Установлено, що одне із товариств у Кременчуці оформило право власності на торговий комплекс.

У подальшому, між товариством та Кременчуцькою міською радою укладено договір оренди земельної ділянки площею 51519 м² для експлуатації та обслуговування торгового комплексу. На сесії міськради затверджено технічну документацію із землеустрою щодо складання документів, що посвідчують право на вказану землю та прийнято рішення про надання її в оренду товариству на 15 років. Також, установлено плату за користування землею.

Товариство було зобов’язано зареєструвати документ, який посвідчує право користування земельною ділянкою. Втім, в порушення норм чинного законодавства товариством договір оренди землі не укладено, право оренди землі  – не зареєстровано. 

Протягом 7 років зазначене товариство використовувало земельну ділянку без правовстановлюючих документів, орендну плату за договором не сплачувало, хоча земельна ділянка використовувалась для розміщення торгового комплексу. Про це повідомили у прокуратурі Полтавщини.

Відповідно до положень ст. 120 Земельного кодексу України, виникнення права власності на об’єкт нерухомості не є підставою для автоматичного виникнення права власності чи укладення (продовження, поновлення) договору оренди земельної ділянки.

Внаслідок таких протиправних дій, Кременчуцькій міській раді завдано збитків на суму майже 4 млн гривень.

На захист інтересів держави органи прокуратури Полтавської області звернулись з позовом до суду щодо відшкодування шкоди, завданої використанням земельної ділянки без правовстановлюючих документів в сумі майже 4 млн грн.

поширити новину: