Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Прокуратура Полтавщини виявила низку порушень у психоневрологічних інтернатах області

Прокуратура Полтавщини перевірила чи не порушують конституційні права людей з психічними розладами у психоневрологічних інтернатах області та виявила низку порушень у цих закладах. Про це йдеться на офіційному сайті Генпрокуратури України.

За результатами перевірок прокурори притягнули до дисциплінарної відповідальності 15 посадових осіб, з яких 5 – директори зазначених закладів, а також 3 – працівники Департаменту соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації.

Зокрема, за прокурорського втручання лікарсько-консультативні комісії інтернатів розглянули питання про підтвердження наявності або відсутності підстав для подальшого перебування майже 300 підопічних у вказаних установах, оскільки їхні щорічні огляди всупереч вимогам ст. 23 Закону України “Про психіатричну допомогу” не проводилися понад 3 роки.

Читайте також: Посадовця столичної поліції викрили на фінансових махінаціях (ВІДЕО)

Прокуратура провела роботу стосовно поновлення прав громадян на свободу та належну медичну допомогу, які десятиріччями перебувають у таких соціальних закладах та нерідко наодинці зі своїми проблемами без контактування з навколишнім світом.

Завдяки прокурорському втручанню зі всіма пацієнтами (їхніми офіційними представниками) укладені угоди із сімейними лікарями для надання якісної медичної допомоги, а також належного документування можливих причин смерті тяжко хворих пацієнтів.

Крім того, Грабарівський, Токарівський та Рашівський психоневрологічні будинки-інтернати отримали ліцензії на провадження господарської діяльності з медичної практики. Відповідні документи направлені до МОЗ України для отримання таких ліцензій іншими психоневрологічними інтернатами області.

У Токарівському психоневрологічному будинку-інтернаті прокуратура припинила практику незаконних обмежень особистих прав громадян, яким заборонялося виходити за межі приміщень житлового корпусу та прогулянкового двору. Таке ставлення може розцінюватися як жорстоке поводження з хворими.

Робота прокуратури у даному напрямку триватиме і далі.