Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Представників виконавчих органів Горішніх Плавнів навчали Ґендерному орієнтовному бюджетуванню у сучасних умовах

8 – 9 листопада у Горішніх Плавнях відбувся дводенний тренінг «Ґендерно орієнтоване бюджетування у сучасних умовах», організований для представників виконавчих органів міської ради у рамках співпраці міста з проектом ПРОМІС.

На початку тренінгу Світлана Жаворонкова, експертка з гендерної рівності Проекту ПРОМІС, ознайомила присутніх з основами ґендерної рівності, яка базується на рівних правах і можливостях для жінок та чоловіків у суспільстві, рівних умовах для реалізації прав людини, участі в національному, політичному, економічному, соціальному та культурному розвитку, отриманні рівних винагород за результатами праці, повідомляють у міській раді.

Разом із головою правління Запорізького благодійного фонду «Єдність» за майбутнє» Тамарою Огородовою учасники тренінгу розглянули сутність та головні принципи ґендерно орієнтованого бюджетування. Як зазначила Тамара Огородова, урахування інтересів, потреб, можливостей та досвіду різних груп жінок та чоловіків у всіх сферах життєдіяльності суспільства лежить в основі ґендерно чутливої політики країни, і одним із дієвих інструментів
впровадження такої політики є ґендерно орієнтоване бюджетування.


Гендерно орієнтоване бюджетування – визнаний у всьому світі ефективний інструмент досягнення ґендерної рівності, який сприяє підвищенню ефективності використання бюджетних коштів.

Потенціал ґендерно орієнтованого бюджетування достатньо великий, а його впровадження має чимало переваг. Досвід багатьох країн свідчить, що ґендерно орієнтоване бюджетування сприяє підвищенню ефективності державних витрат, якості програм та послуг для населення, залученню громадськості до участі в бюджетному процесі, зростанню темпів економічного розвитку територій.

Разом з теоретичними знаннями учасники тренінгу отримали й практичний досвід ґендерно орієнтованого бюджетування. Під час роботи в малих групах вони відпрацювали навички проведення ґендерного аналізу соціальних програм на прикладах окремих міст Німеччини та Швеції; змоделювали процес ґендерно орієнтованого бюджетування на прикладі однієї з міських цільових програм.

Також учасники тренінгу розробили план заходів з впровадження ґендерно орієнтованого бюджетування в бюджетний процес міста Горішні Плавні.