Ви тут:
Кримінал Суспільство Україна 

Правоохоронці заарештували у Слов’янську 4 екс-бойовиків

До поля зору поліції потрапили жителі Слов’янська, які працювали на окупантів та більше чотирьох років намагалися приховати своє минуле. Учасники незаконних збройних формувань були завербовані терористами в 2014 році та чергували на укріпленнях при в’їзді до міста, інформує прес-служба Національної поліції.

Поліцейські встановили 26-річного чоловіка, який розповів, що після захоплення Слов’янська став ходити на блокпост терористів і невдовзі був ними “завербований”. Йому видали форму та автомат, поставили охороняти залізничний переїзд, що знаходився неподалік від гори Карачун.

Під час активних бойових дій переховувався у навколишніх будівлях, після чого продовжував чергування. За таку “відданість” куратори одного разу навіть видали йому премію – 1,5 тисячі гривень. Після звільнення міста пособник терористів не поїхав зі всіма в окупований Донецьк, а виїхав до родичів в інший регіон України. А через два роки повернувся додому.

Ще три його “колеги”, найстаршому з яких виповнилось 47 років, мали схожі історії. Вони зі спецзасобами чергували на блокпостах, перевіряли документи водіїв та пасажирів. Наразі всі співпрацюють з поліцією.

“За фактами діяльності правопорушників проводяться досудові розслідування за ч. 2 ст. 260 “Створення непередбачених законом збройних формувань або участь у їх діяльності”. Екс-бойовикам загрожує від до 8 років позбавлення волі”, – йдеться у повідомленні.