Ви тут:
Суспільство Україна 

Поранені українські військовослужбовці прибула на реабілітацію до Польщі

Завдяки зусиллям українсько-польської громадської програми та благодійного фонду “Добрий Брат” 25 бійців різних підрозділів Сухопутних військ ЗС України та Десантно-штурмових військ, які отримали поранення на сході України, проведуть декілька тижнів у рекреаційно-реабілітаційному центрі у Республіці Польща. Про це повідомляє прес-служба Міноборони України.

За чотири роки існування програми вже понад 200 поранених бійців пройшли там лікування та реабілітацію. У сусідню країну українських бійців почали відправляти групами з 20-30 осіб з 2014 року.

Ініціатива стала можливою за сприяння громадянина Польщі Маріуша Марковскі, який є співвласником рекреаційно-реабілітаційного центру “Добрий брат”. Розташований заклад у польському містечку Осек поблизу Гданська і спеціалізується на реабілітації пацієнтів з ортопедичними та неврологічними захворюваннями. А також пацієнтів, які потерпають від дисфункцій опорно-рухового апарату і фантомного болю.

Спочатку благодійники пропонували реабілітацію тільки діючим військовослужбовцям, а наразі займаються також і тими, хто звільнений з військової служби. Коли відправляли на реабілітацію першу групу, планували підтримати конкретних військовослужбовців ДШВ ЗС України та військових частин ССО ЗС України. Потім проект поширився на решту підрозділів Сухопутних військ, а згодом і на бійців Нацгвардії, Державної прикордонної служби, добровольчі батальйони, волонтерів тощо.

“Реабілітаційний центр у Польщі за один раз може прийняти групу з 33 осіб, але військові потребують додаткової роботи з лікарями. Головним компонентом програми є індивідуальна терапія з реабілітологами. Також військовим надають професійну допомогу й психологи. Початковим етапом формування кожної групи військових, яких відправлять на реабілітацію, є відбір кандидатів за медичними показниками. Потім діагноз перевіряють, щоб співпадав із профілем рекреаційно-реабілітайного центру, і починається етап оформлення документів для виїзду за кордон”, – йдеться у повідомленні Міноборони України.