Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Полтавці візьмуть участь у всеукраїнській презентації книги про Революцію Гідності

21 листопада  у Києві, в Національному музеї  літератури України відбудеться презентація книги «Майдан від першої особи. Регіональний вимір» (Київ, вул. вулиця Богдана Хмельницького, 11).

Про це повідомляє у Facebook Український інститут  національної пам’яті.

Збірник спогадів підготовлено у рамках проекту Українського інституту національної пам’яті «Майдан: усна історія». Проект виник навесні 2014 року і його метою є збір усних свідчень очевидців та учасників Революції Гідності. На основі записаних спогадів започаткована серія друкованих видань «Майдан від першої особи». У 2015 р. вийшов випуск «45 історій Революції Гідності», у 2016 р. – «Мистецтво на барикадах».

«Майдан від першої особи. Регіональний вимір» є третім випуском серії. Його метою є реконструкція подій місцевих майданів, адже під час Революції столиця перебувала в центрі суспільної уваги, а протестні рухи в областях – на її периферії. Заповнити цю прогалину та сформувати уявлення про Майдан як загальноукраїнське явище і покликаний збірник», – говорить координатор регіональних записів проекту Тетяна Привалко.

 Випуск складається з 25 розділів – за кількістю регіонів України. Розділи подаються за назвами областей, розташованими в алфавітному порядку. У 2017 році вийшла перша частина випуску, до якого увійшли регіони, починаючи від Автономної Республіки Крим до Луганської області. Цього року видано другу частину з розділами про решту областей.

Читайте також: П’яту річницю початку Євромайдану у Києві відзначать виконанням “репресованої” симфонії

У презентації книги візьмуть участь науковці, викладачі, які займалися збором усних свідчень у регіонах та підготовкою збірника: Володимир В’ятрович, голова Українського інституту національної пам’яті,Тетяна Ковтунович, завідувач сектору обліку та збереження усних джерел Українського інституту національної пам’яті, Віталій Масненко, професор завідувач кафедри історії України Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, Галина Боднар, доцент кафедри новітньої історії України імені Михайла Грушевського Львівського національного університету імені Івана Франка,Олександр Бондар, працівник Чернігівського обласного історичного музею імені В. В. Тарновського,Оксана Пойда, викладач Вінницького державного педагогічного університету, Сергій Яремчук, голова Уманського міськрайонного відділення ВО «Майдан». А також оповідачі, чиї спогади увійшли до випуску. Зокрема, Олег Пустовгар, перший заступник голови Полтавського обласного об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Т. Шевченка як координатор збору усних свідчень матиме слово перед учасниками презентації збірника.

Також на презентації  Полтавщину представить  журналіст-історик Сергій Блавацький, який разом із колегами записав цілу низку відеоматеріалів  про події Революції Гідності на Полтавщині. Модеруватиме захід Тетяна Привалко, координатор регіональних записів проекту «Майдан: усна історія» Українського інституту національної пам’яті.