Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Полтавський ЦРМС провів Медіашколу з децентралізації

Протягом двох днів представники об’єднаних територіальних громад Полтавщини, посадовці райдержадміністрацій, депутати місцевих рад та журналісти обласних ЗМІ навчалися азам реформи децентралізації та ефективності висвітлення. Організатором регіональної Медіашколи децентралізації виступив Полтавський Центр розвитку місцевого самоврядування (який створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону).

Що таке реформа, тренди та перспективи ОТГ Полтавської області, міфи, стереотипи та маніпуляції навколо реформи. Ці та інші питання розглядали учасники практичного тренінгу.

«Про реформу – зрозумілою мовою» – стало лейтмотивом теоретичних модулів Олександра Ісипа, радника з децентралізації Полтавського ЦРМС. Докладно учасникам розповіли про механізм міжмуніципального співробітництва(ММС) громад та успішні практики реалізації проектів з ММС. Нині саме Полтавщина є впевненим лідером з підписаних таких договорів – майже третину(!) від усіх в Україні.

Як краще та ефективніше висвітлювати реформу розповідав Юрій Ісаєв, радник з комунікацій Полтавського ЦРМС. Учасники визначалися із цільовою аудиторією своїх повідомлень, готували списки потенційних публікацій про децентралізацію, об’єднані територіальні громади та мешканців ОТГ. В якості одного з прикладів висвітлення реформи були продемонстровані сюжети із серії «Своя земля». Цикл яскравих передач про життя громад з такою назвою був підготовлений на замовлення Програми «U-LEAD з Європою» журналістами регіональних осередків UA Суспільне. Саме через простих людей тут й показана успішність реформи.

Один з навчальних модулів Медіашколи був присвячений бюлетеням ОТГ. Нині все більше громад започатковують випуски цих періодичних друкованих ЗМІ. Як зробити бюлетень не лише корисним та важливим, а й цікавим – про це розповідав Юрій Ісаєв. Його великий успішний практичний досвід роботи в редакціях ЗМІ нині допомагає громадам Полтавщини робити якісні медіа-продукти.

«Ми недаремно нині зібрали саме таку аудиторію. Бо саме «комунікатори» ОТГ, співробітники інформаційних відділів РДА й журналісти є на передовій реформи. Від їхнього оперативного й правильного донесення інформації залежить багато. Об’єднання зусиль цих фахівців дасть синергію для кращого просування й висвітлення реформи децентралізації», – говорить Ірина Балибіна, директор Полтавського ЦРМС.