Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Полтавські рятувальники розповіли, як обрати безпечну піротехніку на Новорічні свята

Яскравий вид розваг, такий як використання петард, ракет та феєрверків є небезпечною та ризикованою справою. Про це йдеться у повідомленні ГУ ДСНС в Полтавській області.

З використанням піротехнічних виробів у небо злітають і вибухають тисячі вогнів. Іноді ці вогні не встигають згаснути і падають на дахи будинків та підпалюють їх, іноді вибухають під ногами перехожих чи в руках самих підпалювачів.

Читайте також: Пожежу у Гожулах ліквідовували 17 вогнеборців

Рятувальники протягом року щомісячно здійснюють контроль піротехніки, що надходить у продаж та перевіряють її якість та безпеку. Якщо продукція не відповідає вимогам – її вилучають з продажу.

Деяку піротехніку забороняють реалізовувати до приведення такої продукції у відповідність із встановленими вимогами, які застосовані до наступних піротехнічних виробів:

– вказано на упаковці: Шутиха “Maxsem fireworks” “Liuyang Leping Fireworks&Firecracks Import&Export Co., Ltd”, артикул (модель) K0201;

– вказано на упаковці: Шутіха, можливий виробник (згідно етикетки) TROPIC, Jerzy Jurek Koczargi Nowe, 05-082 Stare Babice, POLAND Wyprodukowano w Chinach, артикул (модель) KO 203-3st 100 szt.;

– вказано на упаковці: Шутіха, можливий виробник (згідно етикетки) TROPIC, Jerzy Jurek Koczargi Nowe, 05-082 Stare Babice, POLAND Wyprodukowano w Chinach, артикул (модель) KO203-5st 50 szt.;

– вказано на упаковці: Петарда, можливий виробник (згідно етикетки) Wyprodukowano w Chinach dla: TROPIC – Jerzy Jurek, Koczargi Nowe, ul. Bugaj, 1105-082 Stare Babice, POLAND, артикул (модель) TC5w;

– вказано на упаковці: Петарда, можливий виробник (згідно етикетки) Wyprodukowano w Chinach dla: TROPIC – Jerzy Jurek, Koczargi Nowe, ul. Bugaj, 1105-082 Stare Babice, POLAND, артикул (модель) TC5B.

На вказаних піротехнічних виробах та на їх пакуванні, на супровідних документах не відсутній знак відповідності технічним регламентам та ідентифікаційний номер оцінки відповідності піротехнічного виробу.

“Якщо ж ви таки вирішили прикрасити свято чи просто потішити себе й друзів ефектним видовищем, не нехтуйте необхідними правилами безпеки та зверніть увагу на наступне:

– на піротехнічний виріб обов’язково наноситься Національний знак відповідності. У разі неможливості нанесення національного знака відповідності на піротехнічний виріб такий знак наноситься на його пакування. Знак відповідності технічним регламентам (далі – знак відповідності) має форму незамкненого з правого боку кола, усередині якого вміщено стилізоване зображення трилисника. Довжина розриву кола становить 0,22 його загальної довжини (або 80 градусів). Зображення знака відповідності може бути плоским або рельєфним і виконується двома контрастними кольорами. Висота знака відповідності не може бути менш як 5 міліметрів, якщо інше не передбачено відповідним технічним регламентом. У разі зменшення або збільшення розміру знака відповідності повинні бути дотримані пропорції його форми. Знак відповідності технічним регламентам наноситься на продукцію або на її табличку з технічними даними таким чином, щоб він був видимим, розбірливим і незмивним. У разі коли це є неможливим або невиправданим через характер продукції, знак відповідності наноситься на пакування та на супровідні документи, якщо такі документи передбачені відповідним технічним регламентом.

Поряд з національним знаком відповідності наноситься ідентифікаційний номер призначеного органу, що провів процедуру оцінки відповідності піротехнічного виробу;

– виробник піротехнічного виробу наносить на такі вироби, крім тих, що призначені для транспортних засобів, розбірливе та незмивне маркування українською мовою, а на піротехнічні вироби, що експортуються, – також мовою країни-імпортера. Маркування піротехнічних виробів, крім тих, що призначені для транспортних засобів, містить такі відомості:

– найменування та адреса виробника піротехнічного виробу або у разі, коли виробник не зареєстрований на території України, – також найменування та адреса уповноваженого ним представника – резидента України;

– найменування та тип піротехнічного виробу;

– вікові обмеження;

– клас піротехнічного виробу;

– інструкція щодо використання та зберігання піротехнічного виробу;

– місяць та рік виготовлення піротехнічного виробу;

– строк зберігання піротехнічного виробу;

– радіус небезпечної зони дії піротехнічного виробу;

– вага піротехнічної суміші та/або вибухової речовини”, – інформують рятувальники.

З наближенням Новорічних та Різдвяних свят активізувався неконтрольований продаж піротехнічної продукції в мережі магазинів та на ринках Полтавської області. Тому кращою гарантією безпеки є придбання піротехніки у спеціалізованих магазинах.

“Якщо ж ви таки придбали піротехнічні вироби, будьте обережними при їх використанні! Пам’ятайте, що тільки дотримуючись правил поведінки при користуванні піротехнічними виробами ви зможете подарувати безпечні Новорічні і Різдвяні свята собі та своїй родині!”, – йдеться у повідомленні.