Ви тут:
Полтавщина Прес-релізи Суспільство 

Полтавська газонафтова компанія відкриває доступ до власної геологічної інформації

Сьогодні СП «Полтавська газонафтова компанія» (ПГНК) опублікувала на своєму сайті власну геологічну інформацію про Єлизаветівське родовище, таким чином ставши першою газовидобувною компанією в Україні, яка добровільно вирішила оприлюднити такі дані. У результаті цього проекту компанія сподівається створити додатковий стимул для відкриття інформації всіма газодобувними підприємствами, а також продовження масштабної реформи системи надрокористування.

Проект став можливим завдяки оновленню Кабінетом Міністрів України Порядку розпорядження геологічною інформацією. Раніше така інформація була закритою і не могла знаходитись у відкритому безкоштовному цифровому доступі.

«Відкриваючи інформацію про наші родовища, ми сподіваємося стимулювати процес оприлюднення геологічних даних в Україні. По-перше, надання у вільному доступі даних, від історії родовища до детального опису свердловин – це стандартна світова практика. По-друге, протягом усієї історії незалежної України доступ до геологічної інформації супроводжується непрозорими схемами, а ціна за придбання такої інформації часто суттєво завищується.

Ми хочемо продемонструвати, що цей процес може і повинен бути цивілізованим і прозорим. Тому ми почали з себе. Сьогодні ми робимо перший крок до відкритого доступу до геологічної інформації та закликаємо інші компанії підтримати нас у цьому. Таким чином ми реалізуємо справді масштабну реформу газовидобувної галузі», – прокоментував Віктор Гладун, Генеральний директор ПГНК.

В якості першого кроку до оприлюднення геологічних даних в Україні ПГНК надала дані про історію Єлизаветівського родовища, включаючи дані про його розробку та буріння, інформацію про наявність сейсмічних досліджень і структурні карти. Документ також містить дані про обсяги видобутку за всю історію родовища, що є дуже важливим для надання йому оцінки. Саме така інформація дозволить зрозуміти перспективність конкретної ділянки, а громадськості – стежити за розробкою надр.

Нагадаємо, 7 листопада 2018 р. Кабінет Міністрів України Постановою №939 від 7 листопада 2018 року лібералізував порядок розпорядження геологічною інформацією.

СП «Полтавська газонафтова компанія» – спільне українсько-британське підприємство, було створене у 1994 році. СП ПГНК є лідером серед недержавних нафтогазовидобувних підприємств України. Сфера діяльності компанії – пошук, розвідка, видобуток та переробка нафти та газу. Полтавська газонафтова компанія використовує найсучасніші технології і методи, задля власного внеску у досягнення Україною енергетичної незалежності.