Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

П’ять років тому полтавці підтримали Євромайдан

21 листопада 2013 року розпочались перші протестні акції української громадськості у відповідь на рішення тодішньої влади щодо припинення курсу на євроінтеграцію та скасування процесу підготовки до підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.

Полтавщина теж виявила солідарність з киянами: протягом листопада 2013-го – лютого 2014 року в рамках Євромайдану відбулася серія протестних акцій. Зокрема, в Полтаві мітинги традиційно відбувалися на площі біля Полтавської ОДА о 17:00 або о 17:30, збиралися недільні віче о 12:00.

 

Читайте також: У Полтаві відбулася зустріч з учасниками Майдану (ФОТО)

Активісти регулярно проводили пікети владних установ, автопробіги, марші містом. Доволі дієвим інструментом мобілізації і коррдинування стали соцмережі.

 

Спочатку до координаційної ради Полтавського євромайдану входили громадські організації «ЗЛАМ Стереотипів», «Демократичний Альянс», «Ми європейці», «Автомайдан», «Правий Сектор».

Наприкінці листопада склад координаційної ради розширився: окрім студентських середовищ та позапартійних громадських об’єднань до неї увійшли лідери провідних обласних організацій опозиційних партій. На початку грудня коордрада трансформувалася у обласний комітет національного спротиву, який розмістився у революційному наметі біля Полтавської ОДА.

Протестні акції відбувалися по всій Полтавщині – у Кременчуці, Пирятині, містах і селищах. Нові Санжари стали першим райцентром на Полтавщині, де, згідно з рішенням селищного голови Андрія Реки, вивісили прапор Європейського союзу. 

Фото Ігоря Кіянчука, Олега Дубини