Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

“Отримання автокефалії означатиме кінець імперським планам Росії”, – Патріарх Філарет у Полтаві

З нагоди святкування Дня пам’яті уродженця і покровителя Полтави, преподобного Паїсія Величковського у Полтавському обласному музично-драматичному театрі ім. Гоголя відбулася урочиста академія, присвячена видатному землякові. У ній взяв участь Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет. Його супроводжували Архієпископ Полтавський і Кременчуцький Федір, митрополити та архієпископи з інших єпархій.

Святійшого Філарета привітали голова Полтавської ОДА Валерій Головко та секретар Полтавської міської ради Олександр Шамота. Очільник Полтавщини вручив Патріарху почесну грамоту Полтавської ОДА.

“Хочу низько вклонитися за те, що ви в такий важкий час продовжуєте робити свою справу. Російський агресор і на духовному полі створює перепони. Ви – наш духовний український наставник, який своїми справами довів, що Україна твориться не кимось, а українцями”, – сказав Валерій Головко.

Філарет розповів полтавцям про видатного земляка, преподобного Паїсія, котрий відродив старецтво і посприяв відродженню духовності в часи, коли вона сильно занепала. На думку Святійшого, зараз ми теж спостерігаємо ознаки духовного відродження.

“З нас насміхалися у 1992 році, бо тоді УПЦ КП була, як згадане у біблійній притчі гірчичне зерно, а тепер воно розрослося у розлоге дерево. Хіба це не відродження, коли така кількість храмів побудована за 25 років? Або коли в умовах війни проявляється духовність тим, що виникає волонтерський рух, служіння ближньому?”

Не обійшли увагою і сучасних подій, пов’язаних із отриманням Томоса про автокефалію.

“Коли буде одна Єдина Українська православна церква, яка і зараз захищає Україну, і далі буде захищати, і матиме 30 млн вірних, то в Україні не буде сили духовної, яка буде підтримуватиме агресора. Тому Росія шаленіє, бо це означає кінець всім імперським ідеям Путіна. Без України він нову  Російську імперію не побудує”, – пояснив Філарет.

Читайте також: У Полтаві Патріарх Філарет очолив Божественну літургію з нагоди Дня пам’яті преподобного Паїсія Величковського

“В боротьбі за визнання Української церкви як автокефальної велику роль відіграє Президент. Він настільки активно взявся за цю справу, що його навіть звинувачують у втручанні в церковні справи. Але хто звинувачує? Вороги”, – зазначив він.

Традиційно на урочистій академії відбулося нагородження лауреатів Єпархіальної премії ім. Паїсія Величковського. Так, у номінації “Громадська діяльність” лауреатами стали краєзнавець, директор Духовно-культурного центру ім. Паїсія Величковського при Свято-Успенського соборі Сергій Козлов та підприємець-меценат, будівничий церкви святителя Луки Кримського у смт. Диканька Юрій Худяк.

У номінації “Мистецтво” кращим визнали заслуженого майстра народної творчості, старшого викладача кафедри образотворчого мистецтва Полтавського педуніверситету Олександра Бабенка.

У номінації “Наука” нагороду отримала декан факультету технологій та дизайну Полтавського педуніверситету, професор Валентина Титаренко, а член національної Спілки письемнників, поет та прозаїк Лідія Віценя перемогла у номінації “Література” (за неї нагороду отримала донька).

Патріарші грамоти отримали голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький та Директор Департаменту культури і туризму ОДА Валентина Вождаєнко. 

Національну заслужену капелу бандуристів України ім. Г. Майбороди нагородили орденом Святого рівноапостольного князя Володимира ІІІ ступеня.

“Цьогріч колективу виповнилося 100 років і він має безпосередній стосунок до Полтави, адже свого часу був утворений шляхом поєднання хорів капел Полтави і Києва”, – нагадав Архієпископ Федір.

Зала театру стоячи проводжала Патріарха. Далі урочиста академія продовжилася концертом Національної капели бандуристів.