Ви тут:
Суспільство Україна 

Німеччина повертає Україні втрачену під час Другої світової війни картину Сергія Васильківського “Етюд з будинком”

Під час ХІІ засідання Змішаної українсько-німецької комісії з питань повернення та реституції втрачених та незаконно переміщених під час та внаслідок Другої світової війни культурних цінностей, яке проходило у Києві 27-28 листопада, німецька сторона повернула картину видатного українського живописця другої половини 19 – початку 20 століття Сергія Івановича Васильківського «Етюд з будинком».

Про це повідомляє Міністерство культури України.

Посол з особливих доручень Федерального міністерства закордонних справ ФРН Міхаель Янсен передав картину співголові Змішаної українсько-німецької комісії – першому заступнику Міністра культури України Світлані Фоменко.

Картина,  вивезена  з Харківського  художнього музею в роки Другої світової війни, була виявлена наприкінці 2016 року.

Це повернення стало результатом конструктивної та кропіткої співпраці України і Німеччини у рамках зазначеної Змішаної комісії.

Вже найближчим часом Міністерство культури України планує повернути картину до Харківського художнього музею для постійного зберігання та експонування, що є знаковою подією в житті музею, адже це єдина картина, що більш ніж за 70 років повертається  до Музею.

Українська сторона подякувала німецькій стороні за цей шляхетний крок та висловила сподівання на подальшу співпрацю в напрямку розшуку втрачених культурних цінностей.

Відомий український художник Сергій Іванович Васильківський, уродженець Харківської області залишив по собі гідний набуток для українського мистецтва — майже 3 000 робіт, в останні дні життя півтори тисячі з них передав Харківському художньому музею (більшість з них була втрачена в роки Другої світової війни). Сьогодні в музеях і приватних збірках нараховують біля 500 його творів.