Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Надзвичайники нагадали полтавцям правила безпечного використання піротехнічних засобів

Наближається Новий рік. Чимало людей упевнені, що створити відчуття свята допоможе піротехніка, що на миті додає гарного настрою і зачаровує різнокольоровими вогнями, але вона несе і чималу небезпеку. Про це йдеться на офіційному сайті ГУ ДСНС в Полтавській області.

Зазвичай веселий і святковий настрій дещо пригнічує відчуття пильності і страху, що призводить до сумних наслідків. У гонитві за спеціальними ефектами багато хто забуває, що у нього в руках небезпечний предмет. Тож яким би гучним не було свято, слід завжди бути насторожі та пам’ятати про те, що піротехнічні вироби відносяться до найнебезпечніших захоплень, і кількість постраждалих від цих забав щороку збільшується.

 

Щоб уникнути поранень, варто дотримуватися правил використання піротехнічних виробів.

“Не дозволяється використовувати піротехнічні вироби ближче ніж за 100 метрів до житлових будинків, лікарень, дитячих садків, шкіл. Не дозволяється використовувати під деревами, під лініями електропередач, під арками, у приміщеннях. Також не дозволяється використовувати піротехнічні вироби, які ненадійно закріплені, направляти їх на людей. Запалювати в руках, запускати їх із балконів, з дахів житлових будинків. Під час запуску піротехнічних виробів не дозволяється над ними нахилятися. Якщо піротехнічний виріб не спрацював, до нього заборонено підходити до 10 хвилин”, – повідомляють надзвичайники.

Ще кращою гарантією безпеки є придбання піротехніки у спеціалізованих магазинах або у відповідних відділах супермаркетів.

Але навіть у спеціалізованих торгових точках не всі бажаючі зможуть придбати піротехніку. Продавати петарди дозволено лише тим, хто досяг необхідного віку.

Слід завжди пам’ятати, що такі вироби вимагають підвищеної уваги при поводженні з ними, особливо для дітей. Піротехнічні вироби відповідного класу заборонено продавати або передавати особам, які не досягли: піротехніка 1 класу – 12 річного віку, 2 класу – 16 років і піротехніка 3 класу – 18 років.

“Лише дотримуючись у тому числі цих правил, ви зможете уникнути травм та інших неприємних пригод, зберегти власне здоров’я й життя, водночас не наражаючи на небезпеку оточуючих. Тож зробіть усе, що залежить лише від вас, тим самим не допустивши ймовірного лиха! У разі потреби телефонуйте на екстрений номер Служби порятунку – “101”, – йдеться у повідомленні.