Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

На Полтавщині провели майже дві тисячі перевірок дотримання вимог земельного законодавства

За 2017 і 2018 роки фахівці Управління з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області провели 1949 заходів державного контролю за дотриманням вимог земельного законодавства, використанням та охороною земель усіх категорій і форм власності. У результаті виявили 1307 порушень. Про це повідомили у Полтавській ОДА.

Державні інспектори склали 687 протоколів про адміністративні правопорушення, вручили 939 приписів і винесли 684 постанови про накладання адміністративного стягнення на суму 155091 тис. грн, з яких 147951 тис. грн порушниками сплачено в добровільному порядку.

Також за цей період фахівцями нараховано 8,17 млн грн шкоди, заподіяної внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок і нецільового використання земель у Полтавській області. З цієї суми в добровільному порядку порушниками сплачено 7,33 млн грн. Із метою примусового відшкодування решти суми, а також притягнення винних осіб до кримінальної відповідальності відповідні матеріали передано до юридичного управління Головного управління Держгеокадастру Полтавської області та до правоохоронних органів.

Довідково. Відповідно до статті 2 Закону України «Про державний контроль за використанням та охороною земель», основними завданнями державного контролю за використанням та охороною земель є:

  • забезпечення додержання органами державної влади, органами місцевого самоврядування, фізичними та юридичними особами земельного законодавства України;
  • запобігання порушенням законодавства України у сфері використання та охорони земель, своєчасне виявлення таких порушень і вжиття відповідних заходів щодо їхнього усунення;
  • забезпечення додержання власниками землі та землекористувачами стандартів і нормативів у сфері охорони й використання земель, запобігання забрудненню земель і зниженню родючості ґрунтів, погіршенню стану рослинного й тваринного світу, водних та інших природних ресурсів.
поширити новину: