Ви тут:
Суспільство Цікавинки 

На карті світу може з’явитись ще одна незалежна країна

Одна із заморських французьких територій проведе референдум за незалежність.

Французька заморська територія – острови Нова Каледонія – у неділю, 4 листопада, проведе референдум за незалежність, пише ТСН.

Місцевим жителям буде поставлено одне запитання: “Чи хочете ви, щоб Нова Каледонія стала суверенною та отримала незалежність?”.

Згідно з останніми опитуваннями, за незалежність готові проголосувати близько 34% місцевих жителів, тоді як 66% хочуть й надалі залишитися у складі Франції. Французька влада оголосила напередодні, що визнає будь-які результати цього референдуму.

Нова Каледонія – група островів, яка розташована на схід від Австралії, між Вануату та Фіджі. У 1986 році її було внесено до списку несамоврядованих територій ООН (фактично – списку колоній інших держав). Наступного року там було проведено референдум за незалежність, проти якої висловились 98,3% місцевих, однак прихильники самостійності бойкотували голосування.

У 1998 році були підписані Нумейські угоди, які дали Новій Каледонії більше самостійності та узгодили проведення нового референдуму за незалежність протягом 20 років (до кінця 2018 року). У разі проблем щодо його результатів, місцева влада може провести ще одне голосування у 2020 або 2023 році, якщо третина депутатів місцевого парламенту ініціює подібне рішення.