Ви тут:
Освіта Суспільство Україна 

Міносвіти та Google реалізовують спільні проекти

За 2 роки співпраці МОН з компанією Google реалізовано три масштабні проекти: тренінги з цифрової грамотності для вчителів, онлайн-курс із мережевого етикету та безпеки, а також посібник щодо безпеки в Інтернеті. Про це розповів заступник Міністра освіти і науки України Роман Греба під час “Дня Google в Україні”, повідомляє портал “Педагогічна преса”.

“Стрімка діджиталізація молоді стала одним з чинників, які спонукали нас до змін  освітньої системи. Зараз ми переходимо від школи тільки знань до школи компетентностей, яка дає дітям конкретні навички й уміння. В цьому нам безперечно допомагає й підтримка та досвід іноземних партнерів, за що ми їм дуже вдячні”, – зазначив Роман Греба.

Він також розповів про проекти, які були реалізовані за час співпраці МОН та Google. Так, було розроблено тренінги з цифрової грамотності, учасниками яких стали близько 600 учителів з різних регіонів України. У межах курсу вони дізналися про безпечне використання цифрових технологій під час роботи, основи безпечного використання Інтернету учнями початкових класів тощо. За результатами семінарів учасники склали тест і отримали сертифікати.

Інший проект – дистанційний курс “Мережевий етикет та безпека” – розрахований і на вчителів, і на учнів та їхніх батьків. Він поділений на кілька тематичних розділів. Наприклад, у розділі “Безпека користування мобільними пристроями” автори пояснюють, чому важливо оновлювати додатки, як розпізнати потенційно шкідливі файли, захистити особисту інформацію на пристрої тощо.

Роман Греба додав, що всі ресурси, пов’язані з цифровою освітою та безпекою в Інтернеті, будуть розміщені на Національній освітній електронній платформі. Над її розробкою нині працює МОН.