Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Кременчуцьких старшокласників націлювали на обрання професій, які створюють матеріальні цінності

Головна думка, яку намагалися донести до своїх гостей ініціатори Клубу для батьків і дітей шкільного віку «Свідоме батьківство» – це те, що не варто намагатися набути лише престижних, модних спеціальностей, всі не зможуть бути юристами, економістами, бухгалтерами. І знайти роботу власникам дипломів такого профілю нині нелегко. Треба аналізувати ринок праці, націлювати старшокласників на більш реальні речі, приміром, на сферу виробництва, де створюються матеріальні цінності. Вміти щось робити руками завжди знадобиться в житті і в усі часи дасть змогу добре заробити.

Ініціаторами Клубу стали фахівці Кременчуцького міськрайонного центру зайнятості, повідомляє pol.dcz.gov.ua

За даними Кременчуцького МРЦЗ, на одну безробітну швачку нині припадає 80 вакансій, на трьох кухарів, що перебувають на обліку, є 21 пропозиція, безробітного електрозварника немає жодного, а робочих місць для цього фаху – 57. Тоді як на 25 економістів і 10 бухгалтерів, які шукають роботу, на ринку праці лише по 1-2 вакансії.

Читайте також: У Полтаві відбудеться майстер-клас для студентів «Професія юриста в сучасних реаліях»

На думку організаторів, робота Клубу допоможе зорієнтувати учнівську молодь на вибір робітничих професій, які користуються попитом на ринку праці міста, організувати зустрічі з представниками ПТНЗ та успішними роботодавцями і підприємцями, ознайомити батьків та їхніх дітей з професіями, за якими навчають у закладах профтехосвіти Кременчука та перспективами подальшого працевлаштування.

Взяти участь у презентації інноваційного профорієнтаційного проекту «Клуб для батьків «Свідоме батьківство» запросили безробітних громадян, які перебувають на обліку в Кременчуцькому міськрайонному центрі зайнятості та їхніх дітей – учнів старших класів закладів загальної середньої освіти Кременчука та Кременчуцького району.

На сцені Кременчуцької загальноосвітньої школи №1 розігралося цікаве дійство з яскравими презентаціями, концертною програмою і навіть показом моделей одягу.

З вітальним словом до присутніх у залі звернулися заступник міського голови Ольга Усанова, директор Департаменту освіти виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Геннадій Москалик, заступник директора – начальник відділу організації рекрутингу та партнерства у сфері зайнятості Полтавського обласного центру зайнятості Тамара Сохацька.

Фахівці Кременчуцького міськрайонного центру зайнятості продовжили: «Шановні батьки, незабаром ваші діти будуть закінчувати школу і вирушать на пошуки своєї долі, свого професійного майбутнього. Батьки, які мають великий життєвий досвід, мають вплив на своїх дітей. Але не завжди легко спрямувати свою дитину в плані вибору професії. Тому фахівці служби зайнятості мають на меті допомогти батькам разом з дітьми зробити перші кроки в виборі майбутньої професії».

Скажемо одразу – свято вдалося. Треба було бачити сяючі очі, зацікавлені погляди людей. Тема зачепила й не залишила байдужих – адже робота, заробіток, своє місце в житті, душевний спокій батьків, коли у дітей все гаразд – одні з найповніших речей для кожної людини.

Успішного виробника кондитерської продукції майбутнім потенційним працівникам-кулінарам представила керівник служби персоналу приватного підприємства виробничо-торговельна компанія «Лукас» Алла Кукла.

«Виробничо-торгова компанія «Лукас» – сучасне підприємство, яке динамічно розвивається, є провідним виробником кондитерських виробів та входить в число кращих підприємств України. Продукція компанії поставляється у 42 країни світу. Асортимент продукції дуже різноманітний, який постійно оновлюється та радує споживачів», – сказала Алла Альбертівна.

Цікавим моментом для дітей стала й дегустація солодкої продукції «Лукаса».

Компанію «Комбінат харчування» присутнім презентувала Алла Лур’є. Основні види діяльності комбінату – це постачання готових страв, надання послуг мобільного харчування, обслуговування подій і заходів.

Алла Юріївна закликала опановувати професію кухаря.

За її словами: «КУХАР – ПРОФЕСІЯ «ВІЧНА», бо люди завжди будуть хотіти їсти».

Справжній кухар – то унікальне поєднання багатьох талантів. Креативне мислення, фантазія, вміння підібрати продукти, інгредієнти, створити нові страви, красиво їх прикрасити й подати притаманні професіоналам цієї справи. Кожний ресторан пишається своїми висококласними майстрами наче найбільшим скарбом.

Кухар повинен знати технологію приготування усіх видів страв і кулінарних виробів, особливості національних, фірмових страв, популярних цікавинок іноземних кухонь.

Незважаючи на те, що такий фахівець на підприємствах громадського харчування користується встановленими рецептами, він може вносити до них зміни в залежності від якості сировини і контингенту споживачів. Адже смак та естетичний вигляд готового кулінарного шедевра – то справа рук майстра смачного цеху.

Про підприємство ПАТ Кременчуцька виробничо-торговельна фірма «Кремтекс» присутнім розповів голова правління-генеральний директор підприємства Дмитро Мисник.

Презентуючи професійно-технічне училище №26, заступник директора Євгеній Жаров наголосив, що головним завданням колективу є підготовка висококваліфікованих робітників для підприємств машинобудування, харчової промисловості, сфери послуг. Основними підприємствами – замовниками робітничих кадрів є: ДП «Фуршет-центр»; приватне акціонерне товариство «АвтоКрАЗ»;- ВАТ «Кременчуцький колісний завод»; ПрАТ «Кременчуцький завод дорожніх машин»; ПрАТ «Полтавський гірничозбагачувальний комбінат».

А в Кременчуцькому професійному ліцеї ім. А.С. Макаренка готують «повелительок голки і нитки» – саме так, з любов’ю і пошаною, назвала прекрасну й потрібну жіночу професію викладач ліцею Галина Шерстюк:

«Напевно, кожна людина бажає мати красивий, модний та елегантний вигляд. І розв’язання проблеми начебто просте: вдягайся відповідно. Але як інколи буває непросто підібрати copoчку чи сукню, блузку або інше вбрання по фігурі і зросту. Вирішити проблему допоможе професійна швачка. Коли вона бере до рук голку або сідає за швейну машину, на світ з’являється розкішне або, навпаки, строге, повсякденне чи екстравагантне вбрання, без якого ми не можемо уявити життя.

Є кілька основних професій, фахівці з яких створюють одяг. Це швачка, кравець і закрійник. Нині професія швачки найпоширеніша в швейному і трикотажному виробництвах. Працюють такі спеціалісти на швейних фабриках, у цехах текстильних підприємств. Бажаючих навчитися шити, щоб швидше піти працювати і почати заробляти гроші або мати додаткову професію співрозмовниця запросила вступати до ліцею.