Ви тут:
здоров’я Медицина Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Кір: на Полтавщині понад 400 випадків захворювання

За оперативними даними Центру громадського здоров’я МОЗ України, з початку 2018 року на кір захворіли 36 455 людей – 14 111 дорослих і 22 344 дитини.

Станом на 1 листопада на Полтавщині захворіли 437 людей, з них 137 дітей.

Всього з початку року в Україні від ускладнень кору померло п’ятнадцять людей: одинадцять дітей і четверо дорослих.

Ліків від кору не існує, єдиний спосіб захиститися від цього захворювання – вакцинація. Наразі в Україні достатньо вакцин для проведення планової та посиленої імунізації проти кору, – наголошують лікарі.

Найбільше хворіють на кір діти у віковій категорії 5-9 років (майже 32% серед усіх дітей)

Це ті діти, які не отримали другу дозу КПК вчасно, через що у них не виробився імунітет до хвороби.

У Центрі ще раз звертають увагу батьків: якщо ваша дитина пропустила першу чи другу дозу вакцини КПК за графіком, або ви не пам’ятаєте, коли і які щеплення ви робили дитині, зверніться до медичного закладу, щоб якнайшвидше отримати безоплатне щеплення. Тепер зробити безоплатне щеплення КПК та надолужити пропущені дози вакцини можна усім дітям до 18 років.

Кір – небезпечне і дуже заразне вірусне захворювання, ліків від якого не існує, а ускладнення цієї хвороби можуть призвести до смертельних наслідків. Єдиний спосіб запобігти ускладненням і смерті від кору – тільки вакцинація. Діти і дорослі, які не отримали профілактичне щеплення, знаходяться у зоні ризику.