Ви тут:
Медицина Суспільство Україна 

Допомога до приїзду швидкої: поліцейських та рятувальників навчають за програмою “Перший на місці події”

Близько 8 тисяч поліцейських та рятувальників вчитимуться надавати першу допомогу за світовими стандартами протягом 2018-2019 років.

Навчання організували на базі вищих навчальних закладів та тренувальних центрів у Вінниці, Дніпрі, Івано-Франківську, Запоріжжі, Києві, Кіровограді, Львові, Одесі, Полтаві, Тернополі, Харкові, Черкасах та Чернівцях, повідомляють у МОЗ.

У 2018-2019 роках курс «Перший на місці події» проходитимуть співробітники Національної поліції та Державної служби України з надзвичайних ситуацій. Пізніше  за цим курсом навчатимуться усі, хто зобов’язаний надавати першу допомогу постраждалим, але не має медичної освіти: як поліцейські, рятувальники, так і фармацевтичні працівники, провідники пасажирських вагонів, бортпровідники тощо.

Курс триває 48 годин і включає як теоретичну частину, так і практичні завдання. Вперше при розробці програми підготовки з домедичної допомоги був закладений підхід, орієнтований на якість засвоєних знань та навичок, а не лише на тривалість програми.

Успішне проходження курсу можливе тільки при відвідуванні всіх лекційних і практичних занять та наданні не менш як 70%  правильних відповідей на теоретичному тестуванні і під час практичного відпрацювання. Незалежне оцінювання слухачів курсу здійснюватиме Агенція екстреної медицини.

За статистикою, допомога, надана протягом перших 4 хвилин, збільшує шанси потерпілих на порятунок на 30%. Саме тому навчання для поліції та рятувальників є надзвичайно важливим – адже найчастіше саме вони прибувають першими на місце події. Громадяни мають бути впевненим, що у разі ДТП чи якоїсь іншої надзвичайної ситуації, кожен зможе отримати кваліфіковану допомогу ще до приїзду швидкої.