Ви тут:
Полтавщина Прес-релізи Суспільство 

Добровільна сплата ЄСВ громадянином сьогодні, забезпечить йому пенсію у майбутньому, – ДФС

Відповідно до абз. 5 ч. 1 ст. 10 Закону України від 08.07.10 р. №2464-VI “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування” платниками, які мають право на добровільну сплату ЄСВ на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, є особи, які досягли 16-річного віку та не перебувають у трудових відносинах з роботодавцями, та не належать до платників ЄСВ, таких, як фізичні особи – підприємці незалежно від системи оподаткування та самозайнятих осіб, а також членів фермерських господарств (пп. 4, 5 та 5 прим. 1 ч. 1 ст. 4 Закону №2464), у тому числі іноземці та особи без громадянства, які постійно проживають або працюють в Україні, громадяни України, які працюють або постійно проживають за межами України, якщо інше не встановлено міжнародними договорами, згода на обов’язковість яких надана ВР України, — на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування.

Згідно з ч. 2 ст. 10 вищезазначеного Закону особи беруть добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування протягом строку, визначеного в договорі про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, але не менше одного року (крім договорів про одноразову сплату).

Для укладання  договору громадянину необхідно звернутися до управлінь, утворених на правах відокремлених, Головного управління ДФС у Полтавській області з заявою відповідної форми, передбаченої чинним законодавством. Наприклад, мешканці  Полтави звертаються до Управління ДПІ у м. Полтаві.

Органом доходів і зборів, що отримав заяву після перевірки відомостей, зазначених у заяві,  в строк не пізніше ніж 30 календарних днів з дня її отримання укладається договір про добровільну участь, у якому зазначаються, зокрема, строк дії договору, права та обов’язки сторін, відповідальність сторін за невиконання або неналежне виконання умов договору, порядок сплати єдиного внеску та рахунки, на які він має сплачуватися.

Договір про добровільну участь набирає чинності з дня його підписання.

Головне управління ДФС у Полтавській області