Ви тут:
Суспільство Україна 

Держенергоефективності та Асоціація ОТГ працюватимуть над формуванням енергонезалежних громад

Голова Держенергоефективості Сергій Савчук підписав Меморандум про співпрацю із Асоціацією об’єднаних територіальних громад (ОТГ) для широкого впровадження проектів з енергоефективності та відновлюваної енергетики у місцевих громадах.

 «Завдяки важливій проведеній Урядом реформі децентралізації місцеві громади мають достатні фінансові ресурси, які варто раціонально використовувати на користь громад», – пояснив С.Савчук.

Окрім цього, кожна громада володіє значним ресурсним потенціалом, щоб вирішити питання енергозабезпечення та стати більш незалежною.

Наприклад, м. Славутич зменшило свою залежність від газу на 40% завдяки  твердопаливній котельні потужністю 10,5 МВт, що виробляє тепло із тріски.

Наступний крок Славутича – встановлення біоТЕЦ потужністю 12,5 МВт електричної та 29 МВт теплової енергії. Додатково планується засадити 5 тис. га енергокультурами як джерелом біомаси.

Важливо, що ОТГ починають активно  займатися питаннями енергоефективності. Так, у серпні ц.р. Мачухівською ОТГ укладено перші ЕСКО-договори у 2 навчальних закладах (с. Плоске та с. Калашники). Завдяки реалізації таких контрактів, громада вже в цьому опалювальному сезоні буде економити до 20% енергоресурсів.

 Енергоменеджмент / енергомоніторинг запроваджено в 10 ОТГ, а ще в 35 ОТГ – розробляється.

 Також місцеві програми здешевлення «теплих кредитів» впровадили 7 ОТГ.

 Отже, сторони будуть працювати над:

 

  • – розробкою та впровадженням місцевих програм з енергоефективності та відновлюваної енергетики;
  • розробкою та впровадженням енергетичних  планів із заміщення традиційних видів палива альтернативними;
  • реалізацією проектів:

 –       генерації енергії з біомаси, біогазу, сміття;

 –       будівництва потужностей з виробництва біоетанолу та біодизелю;

 –       впровадження ЕСКО-проектів.