Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Чи зустрічатимуть полтавці Новий рік зі снігом та якою буде зима: прогнози синоптиків і народні прикмети

В Україні майбутня зима, порівняно з попередніми періодами, буде теплішою, а істотне похолодання очікується тільки в окремі дні. Згідно з прогнозами синоптиків, погода на зиму 2018-2019 буде радувати українців надзвичайно спокійним і стійким характером, без різких змін температури і рясних опадів.

За даними завідувачки відділенням кліматичних досліджень і прогнозів погоди Українського гідрометеорологічного інституту Вазіри Мартазінової, у грудні температура повітря становитиме від -1 до -9 градусів, повідомляє radiosvoboda.org

“У січні температура буде вищою від середніх багаторічних даних десь на два градуси. Лютий зберігає ту ж картину, місяць буде теплим — до -2 градусів у середньому. Морозних днів буде не так багато”, — зазначила Мартазінова.

Директор Українського гідрометцентру Микола Кульбіда прогнозує: зима розпочнеться не раніше другої половини грудня, і дуже холодною вона не буде.

Приходу зими в Україну зі зниженням середньодобової температури повітря до нуля градусів і нижче слід очікувати вже в другій половині грудня Микола Кульбіда.

«У першій половині грудня зима в Україну ще не прийде. Вона затримається. Цьому сприяють переміщення достатньо потужних потоків атлантичного повітря на європейську територію, які досягають і України. Тому приходу зими в Україну зі зниженням середньодобової температури повітря до нуля градусів і нижче слід очікувати вже в другій половині грудня», – сказав Кульбіда.

Похолодання і невеликий сніг варто очікувати перед Новим роком, однак новорічні дні будуть переважно безсніжними.

Кардинально інший прогноз дає народний синоптик Леонід Горбань. За його розрахунками, зима-2018 і морозами полютує, і снігу насипле. Новорічні свята, прогнозує він, будуть сніжними.

«З 27 грудня варто очікувати пониження температур, і новий рік українці зустрічатимуть і з морозом, і з хорошим снігом. У грудні хороші сніги прораховуються, 14-18 грудня, і перед новим роком, 27-28 грудня», – прогнозує Горбань.

Також народний синоптик стверджує, що січень розпочнеться з помірних морозів, а з 5 січня почнеться різке зниження температур, а після відлиги 15-16 січня мороз сягатиме 25 градусів нижче нуля. Однак не протримається до кінця місяця. Лютий буде значно холоднішим, каже Горбань, особливо морозною буде друга частина місяця. Холодним також буде початок березня.

Проте, як зазначають знавці природних явищ, відповідаючи на питання яка буде зима 2018-2019 року, лякатись наперед українцям не потрібно. Ані шокуючи температурних перепадів, ані надмірних опадів бути не повинно.

Оскільки територія країни дуже велика, погода в різних областях може суттєво відрізнятись. На заході та півдні, як правило, більш волого та прохолодно. На сході та півдні, відповідно, сухіше та спекотніше.

Народні синоптики дізнаються про майбутні погодні умови завдяки природі: вигляду небесних світил та хмар, напрямку вітрів, поведінки рослин та тварин, інформує ukrainatoday.com.ua.

  • Якщо взимку видно блискавку, значить незабаром розпочнеться сильна буря. Якщо ж самої блискавки не видно, але чути сильний грім – варто остерігатись наближення морозів та сильних вітрів.
  • До хорошої погоди швидко по небу пропливають хмарки.
  • Великі сніжинки, що повільно спускаються в повітрі, повідомляють про швидку відлигу.
  • Якщо на початку зими українці зустрілись із сильними снігопадами, значить і початок літа буде багатим на опади.
  • Мухи в будинку з’являються взимку лише напередодні відлиги.