Ви тут:
Медицина Полтавщина Суспільство 

Чи є передчаснонародженість протипоказом для щеплень, розповіли педіатри

Часто буває відтермінування на невизначений термін вакцинації дітей, які народились передчасно.

Педіатри Полтавщини розповіли чи є передчаснонародженність протипоказом для щеплень.

БЦЖ. Якщо малюк народився зарано і його маса менше 2,5 кг, то по досягненню цієї ваги, дитину щеплюють проти туберкульозу.

Гепатит В. Вакцинацію недоношеним дітям проводять при досягненні ваги 2 кг за умови, що мати не є носієм HbS Ag, тобто не хвора на хронічний вірусний гепатит В. Якщо ж мати хвора на ВГВ, то щеплення проти гепатиту проводиться в перший день життя, незалежно від маси тіла дитини. Таке щеплення буде нульовим і не зараховується. Далі вакцинація проти гепатиту проводиться за схемою 0-1-6.

Чому чекають досягнення певної ваги? Передчаснонароджений малюк має незрілу імунну систему, тому його організм може просто не відреагувати на вакцинацію виробленням імунітету, – стверджують педіатри.

Далі передчаснонароджена дитинка щеплюється за звичним режимом, як і звичайні діти. Якщо дитина знаходилась на виходжуванні в спеціалізованому відділенні з певних відхилень у стані здоров’я, то після виписки малюк вже може отримувати щеплення.

Недоношені діти знаходяться в групі ризику, тому їм особливо показане щеплення проти пневмококової інфекції (вакцини синфлорікс або превенар 13), проти грипу (з 6ти місяців), проти ротавірусної інфекції (вакцина ротарікс), – наголошують лікарі.

Для кращого захисту передчаснонародженої дитини все її оточення повинно бути вакциновано проти кашлюку (для дорослих вакцина бустрикс), проти дифтерії, проти кору, проти грипу.