Ви тут:
Суспільство Цікавинки 

Чому для очей корисно дивитися на зелений колір, – з’ясували лікарі

Не можна в темряві читати, шкідливо виходити на вулицю в сонячні дні без сонцезахисних окулярів, варто робити гімнастику для очей – про всі ці поради та багато подібних ми неодноразово писали на порталі. Сьогодні поговоримо про не такі розповсюджені, але не менш корисні рекомендації.
Офтальмологи вияснили, що для очей корисно дивитися на зелений колір. Він заспокійливо впливає не тільки на нервову систему, але й позитивно діє на зорові аналізатори. Дивлячись на траву або на дерева, які розпустили листя, очі відпочивають. Таким способом добре знімати втому.
Наприклад, на Сході, розглядають натуральну камені, які мають зелений колір. Вважається, що в цій дії подвійна користь. За повір’ями, камені можуть впливати на самопочуття сенсорного орган та навіть захищають від “поганого ока”.
Камінь хризопраз – не тільки зменшує різь в очах, але й захищає від наврочення;
Зелена бірюза – зміцнює зір та оберігає від небезпеки;
Малахіт – також здатний покращити чіткість зору та вважається чудовим оберегом.
Також корисними для очей спеціалісти вважають такі вправи, заняття та правила:
Бігати, плавати, їздити на велосипеді, взимку кататися на лижах – ці спортивні заняття здатні підвищити працездатність м’язів сенсорного органу та зміцнити склеру, що є необхідним для органів зору.
Варто перевіряти відстань до предметів, які людина розглядає на близькій відстані. Книга, рукопис, засоби для в’язання чи вишивання повинні бути на відстані 30-35 см від очей. Ця довжина приблизно дорівнює довжині руки від ліктя до кінчиків пальців.
Рекомендовано фарбувати стіни шпалерами світлих відтінків зеленого або жовтого кольорів, аби збільшити освітленість в кімнаті до 20%.

Вечері важливо, щоб світло падало ліворуч. Настільна лампа чи світильник повинні бути з прозорими плафонами. Краще, щоб в кімнаті горіло й загальне світло. Бережіть очі щоденно, щоб мити хороший зір.