Ви тут:
Суспільство Цікавинки 

5 основних причин необхідності сну

Таємниці сну намагалися розгадати чимало учених протягом довгих років. У цій статті ми зібрали п’ять основних причин, через які людині просто необхідно спати.

Сон

Сон потрібен людині так само, як їжа і вода. Протягом більш ніж 20 років у загальній складності людина знаходиться в цьому стані. Відомо, що собаки могли прожити без їжі до 25 діб, а ось без сну гинули вже через 10-12 днів. Безсоння — це дуже серйозна проблема сучасного людства, яку потрібно вирішувати, так як причин, за якими людині потрібно спати величезна безліч, повідомляє ukrhealth.net

Відпочинок для мозку і відновлення організму

Сон є важливим у житті кожної людини, так як допомагає відновити організм після довгого робочого дня. Нічні процеси безпосередньо впливають на метаболізм. Клітини людського організму відновлюють запаси енергії, при руйнуванні клітини замінюються новими, а потім відновлюються пошкоджені. Без повноцінного сну відновлення абсолютно неможливо.

Відновлення пам’яті

Численні дослідження говорять про те, що без сну запам’ятовування різної інформації взагалі неможливо. Поганий сон погіршує здатність щось запам’ятовувати, а також обробляти відомості. Справа в тому, що під час сну синаптичні закінчення зв’язуються міцніше, завдяки чому і відбувається засвоєння інформації. Примітно, що найбільш важливі відомості уві сні запам’ятовуються краще, ніж ті, що нам не цікаві.

Шкідливі звички

Нікотин і кофеїн є головними стимуляторами головного мозку. Що ми робимо, коли не виспалися? Зрозуміло, тягнемося до чашки кави, щоб збадьоритися. А курці не можуть уявити ранку без сигарети, які містять величезну кількість шкідливих з’єднань. Все це негативно позначається не тільки на головному мозку, але і на інших органах. Таким чином, відсутність сну тільки штовхає людину на шлях зі шкідливими звичками. Тому дуже важливо спати відведену кількість часу, щоб не довести себе до ризику передчасної смерті.

Психічне здоров’я

Психічні захворювання дуже часто безпосередньо пов’язані з порушеннями сну і безсоння. Найчастіше від цього страждають люди з шизофренією і біполярними розладами. Вони воліють спати вночі і спати вдень. Також дослідження показують, що при налагодженні сну позбутися від психічних захворювань неможливо, а ось запобігти гострим симптомам можна. Також порушення сну можуть допомогти в ранній діагностиці психічних розладів. Тому вчені і лікарі в один голос твердять: сон вкрай необхідний для підтримки не тільки фізичного, але й психічного здоров’я.