Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

21 листопада – свято Архістратига Михаїла та інших Сил безплотних

21 листопада щороку Православна церква вшановує святого Архістратига Михаїла, начальника небесних воїнств, і всі небесні безтілесні сили.

Як свідчить Святе Писання, ангели стежать за кожною людиною. Сам Ісус Христос казав до смиренних віруючих: “Стережіться, щоб ви не погордували ані одним з цих малих: кажу бо Я вам, що їхні ангели повсякчас бачать обличчя Мого Отця, що на небі”.

Чини ангельські поділяються на три ієрархії, а кожна ієрархія – в свою чергу, на три чини. До найвищої ієрархії входять чини, найближчі до Пресвяої Трійці: серафими, херувими та престоли. Серафими полум’яніють любов’ю до Бога і запалюють її в серцях людей. Херувими просвітлюють людей розумінням Божих таємниць. Престоли служать правосуддю Божому і надають силу земним престолам.

 Друга ієрархія теж має три чини: володарі, сили і влади. Вони, відповідно, надають сили земній владі, людям, відганають ворожу силу і допомагають в боротьбі зі злом та спокусами. Нижчий ступінь небесої ієрархії – начальства, архагели і ангели. Начальства керують державами і містами, архангели – великі благовісники, що сповіщають людям Божі таємниці. Ангели найближчі до людей, серед них є так звані ангели-охоронці, що даються кожному християину при хрещенні. 

 

Святого Архістратига михаїла вважають вважають за патрона столиці України Києва. На стародавньому гербі Києва зображено архістратига Михаїла з мечем. Мисливці вважають Михаїла своїм покровителем. Тому в цей день вони йшли до церкви й ставили перед образом Архістратига свічку.

Якщо в цей деь випав сніг, то люди кажуть: Михайло приїхав на білому коні.