Ви тут:
Екологія Полтавщина Суспільство 

Жителі Базилевщини потерпають від екологічної катастрофи – п’ють отруєну воду і дихають смородом (ВІДЕО)

У Базилевщині Машівського району забруднюється ґрунтовий покров та ґрунтові води на глибині 20-25 метрів. Відбувається це через підземний виток нафтопродуктів з ємностей Машівського цеху з видобутку нафти, газу і конденсату ГПУ «Полтавагазвидобування» ПАТ «Укргазвидобування».

Про написав на своїй сторінці у Фейсбук депутат Полтавської обласної ради Володимир Бобиль.

Кукурудзяні поля біля переробного підприємства покриті глибокими копанками, там є міні-склад із цистернами з конденсатом. Він забруднює ґрунтові води. У Базилевщині поки що немає централізованого водопостачання. Тому конденсат потрапляє у колодязі селян. Відтак люди змушені частково вживати отруєну воду і дихати сильним смородом від конденсату.

За словами Володимир Бобиля, зараз “Укргазвидобування” у розмові говорить, що готові до діалогу, але далі ситуація не вирішується.

“Люди сьогодні відстоюють своє право і на питну воду, і на екологію, а ми їх підтримуємо. Будемо діяти виключно у правовому полі. Це будуть рішення обласної ради. Це звернення і до Президента, і до профільного міністерства, і до “Укргазвидобування” із проханням та вимогою ліквідувати ті наслудки, які тягнуться ще 2000-х років”, – зазначив голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький.