Ви тут:
Суспільство Україна 

Збройні формування РФ на Донбасі зосереджують десятки одиниць танків та артилерії в місцях, з порушенням ліній відведення, – українська сторона СЦКК

Українська сторона СЦКК повідомляє, що збройні формування Російської Федерації зосереджують десятки одиниць танків та артилерії в місцях, які розміщені з порушенням ліній відведення та постійних місць зберігання. Також бойовики продовжують систематично порушувати режим припинення вогню та перешкоджати діяльності міжнародних спостерігачів.

Протягом 8 жовтня збройними формуваннями Російської Федерації було здійснено 36 обстрілів. При цьому 12 разів бойовики застосували заборонені Мінськими угодами міномети калібру 120 мм та 82 мм.

За даними звіту СММ ОБСЄ, який опублікований 8 жовтня 2018 року, на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей зафіксовано значну кількість озброєння бойовиків, яке розміщене з порушенням ліній відведення та поза межами постійних місць зберігання.

У Новоамвросіївському було зафіксовано чотири одиниці 122 мм РСЗВ БМ-21«Град». В інших районах Донецької області – 10 одиниць танків Т-72, 8 одиниць танків Т-64, 2 одиниці 122 мм самохідних гаубиць 2С1 «Гвоздика», 15 одиниць 100 мм протитанкових гармат МТ-12 «Рапіра» та 9 одиниць 82 мм мінометів 2Б14 «Поднос» визначено, як відсутні у місцях постійного зберігання.

Спостерігачі СММ визначили 6 одиниць причіпних 152 мм гаубиць 2А65 «Мста-Б» та 5 одиниць 122 мм самохідних гаубиць 2С1 «Гвоздика», як розміщені з порушенням умов відведення.

Продовжуються систематичні перешкоджання з боку збройних формувань Російської Федерації щодо діяльності міжнародних спостерігачів. Відповідно до звіту СММ ОБСЄ, який опублікований 8 жовтня 2018 року, бойовики заборонили представникам Місії проїхати для проведення моніторингу в Заїченко, Новоазовськ та Верхньошироківське.

Протягом 8 жовтня 2018 року українською стороною Спільного центру з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін спільно з СММ ОБСЕ здійснено координацію та супроводження виконання ремонтно-відновлювальних робіт у Луганській та Донецькій областях:

– Залізне – проведення аварійно-відновлювальних робіт на шламонакопичувачі 1-ї та 3-ї черги Фенольного заводу;
– Авдіївка – проведення ремонтно-відновлювальних робіт дахів будинків мешканців; забезпечення функціонування Донецької фільтрувальної станції (ДФС);
– Артема – проведення ремонтно-відновлювальних робіт на лініях електропередач свердловин Петрівського водозабору.