Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Захищати тварин від жорстокого поводження на Полтавщині будуть поліція і громадськість

Спільні заходи, про які говорили під час засідання “круглого столу” в Головному управлінні поліції області, покликані допомогти у найближчому майбутньому розв’язати низку важливих питань щодо створення належних матеріально-технічних і юридичних умов для захисту прав тварин. Про це йдеться у повідомленні прес-служби ГУ НП в Полтавській області.

На заході, ініційованим поліцією, сьогодні зустрілися начальник дільничних офіцерів поліції Полтавщини Жанна Ахіджанян, її заступник Сергій Ковток та представники КАТП-1628 – начальник відділу регулювання чисельності бездоглядних тварин Олександр Хоменко і фахівець з реєстрації та обліку домашніх та безпритульних тварин відділу регулювання Юлія Явір.

За даними служби дільничних офіцерів поліції області, цього року були відкриті 7 кримінальних проваджень за фактами жорстокого поводження з тваринами. За матеріалами 6-ти з них винним вже призначені кримінальні покарання.

 

У планах партнерів – за підтримки поліції навчити ловців КАТП-1628 влучній стрільбі зі спеціальної пневматичної зброї, що використовується для усипляння тварин, які будуть піддані стерилізації. Серед іншого – спільні рейди, спрямовані на встановлення фактів жорстокого поводження з тваринами (як безпритульними, так і домашніми), у тому числі застосування негуманних способів зменшення їх популяції. А також – проведення “уроків доброти” у школах. Не оминули увагою і питання удосконалення правового механізму захисту прав тварин.

З метою впровадження визначеного переліку організаційних і практичних дій, незабаром буде підписано Меморандум про співпрацю. Цей документ, на думку Жанни Ахіджанян, сприятиме ефективній взаємодії органів влади і громадськості, що передбачає реалізацію превентивних заходів, оперативний обмін інформацією та надання своєчасної кваліфікованої допомоги.

Як зазначила депутат Полтавської міської ради Майя Матвеєва, яка очолює наглядову раду захисту живої природи Громадської організації “Юний Європеєць”, ця тема має вагоме значення для міста, оскільки стосується не тільки його екосистеми (невід’ємною частиною якої є тварини), але і духовного розвитку людини через усвідомлення цінності Життя і прояв доброти.

“Хотілося б, що наше місто стало добрішим. І якщо ми будемо діяти спільно, у нас все вийде”, – переконана депутат міської ради.

поширити новину: