Ви тут:
кримінал Полтавщина Суспільство 

З початку року полтавські поліцейські розкрили понад 270 фактів крадіжок телекомунікаційного обладнання

На території області періодично фіксуються події, пов’язані із пошкодженням та розкрадання телекомунікаційного обладнання операторів зв’язку держави, що забезпечує роботу інформаційно-телекомунікаційних систем і комп’ютерних мереж. Про це повідомляє прес-служба Національної поліції в Полтавській області.

Так, із початку року зареєстровано 648 кримінальних правопорушень щодо злочинних посягань на об’єкти та майно операторів мобільного зв’язку.

Організація роботи щодо попередження, розкриття та розслідування кримінальних правопорушень, пов’язаних із крадіжками такого обладнання, перебуває під постійним контролем керівництва поліції Полтавщини. Це зумовлено передусім тим, що зловмисники заради вигоди пошкоджують телекомунікаційні системи, заподіюючи значні матеріальні збитки організації – операторові зв’язку, а також створюють незручності тисячам її клієнтів – мешканцям нашої області.

Проведеним заходами серед масиву скоєних злочинів поліцейським по області вдалося розкрити 277 кримінальних правопорушень, пов’язаних із крадіжками (пошкодженням) телекомунікаційних мереж, 56-ти особам повідомлено про підозру.

Як стверджують оперативники карного розшуку обласного главку поліції Полтавщини, до подібних крадіжок громадян спонукає легка доступність об’єктів посягання. Також наявний попит на викрадене телекомунікаційне обладнання – як у вигляді цілісного устаткування, так і як брухт кольорових металів. Оперативники зазначають, що найчастіше зловмисники скоюють 2 та більше крадіжок, і часто діють групами за попередньою змовою.

Виявити такого роду зловмисників не завжди вдається “гарячим слідом”. Іноді крадіїв виявляють під час “випалювання” кабельного обладнання та подальшої здачі на пункти прийому металу.

Так сталося і напередодні під Полтавою. Вночі наряд поліції охорони помітили біля колій вогнище. Коли підійшли – виявили, що 19-річний мешканець Полтавського району обпалював близько 30-ти метрів телефонного кабелю, який щойно викрав шляхом пошкодження телефонної мережі.

У рамках відкритого кримінального провадження працівники відділення поліції № 1 Полтавського відділу поліції встановлюють всі обставини скоєння крадіжки.