Ви тут:
Комуналка Полтавщина Суспільство 

З ОСББ Кременчука проводять тренінги з питання запровадження енергоефективних заходів (ФОТО)

Експерти Агентства з економії енергії в жилих будинках «ВЕТА» та Європейського банку реконструкції та розвитку в Україні провели заняття з представниками ОСББ Кременчука з  питання ефективного використання енергоресурсів шляхом застосування в об’єктах житла новітніх реноваційних технологій. Про це повідомили у Кременчуцькій міській раді.

Членів співвласників багатоквартирних будинків зокрема ознайомили з умовами участі в програмі IQ energy, супровід якої здійснюється ЄБРР в Україні.  Представник фінансової установи Андрій Мельник наголосив, що щороку все більше сімей в Україні роблять своє житло більш комфортним і енергоефективним. На сьогоднішній день 1 млрд грн інвестовано українцями в «зелені» технології за програмою фінансування енергоефективності житла від Європейського банку реконструкції і розвитку (ЄБРР) IQ energy, яка стартувала навесні 2016 року. Програма передбачає надання компенсації фізичним особам і ОСББ в разі придбання і установки ними енергоефективного обладнання і матеріалів для термомодернізації житла. Енергоефективні рішення можуть бути різними, наприклад, такі як утеплення стін, дахів і підлог, встановлення сонячних колекторів, сучасних систем опалення і т.д.  Компенсацію можна отримати не тільки на основне обладнання, але і на супутні товари, а також вартість монтажних робіт, якщо вони були придбані в кредит від банків-партнерів програми, разом з основним обладнанням. Загальний відсоток компенсації, на який можуть розраховувати учасники програми, становить 40% від загальної вартості енергоефективного проекту. Дізнатися більше про програму та подати заявку на фінансування можна на сайті IQ energy: www.iqenergy.org.ua

У рамках семінарського заняття експерти  Агентства з економії енергії в жилих будинках «ВЕТА» також поділилися литовським досвідом роботи з реновації багатоквартирних будинків, з етапами енергомодернізації, створенні інвестиційних проектів тощо.