Ви тут:
Медицина Суспільство Україна 

З 2019 року лікарні почнуть переходити на безпаперовий режим роботи

З 2019 року лікарні починають переходити на безпаперовий режим роботи. Медичним працівникам більше не потрібно буде заповнювати стоси паперів, а пацієнтам — шукати загублені медичні історії, результати аналізів та карти щеплень.

Для кожного пацієнта сімейні лікарі заведуть електронну медичну картку. У неї будуть заносити дані про його здоров’я та лікарські призначення. В електронний формат перейдуть також направлення до спеціалістів, рецепти на “Доступні ліки”, лікарняні листи, – повідомила в. о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.

Цей процес починається з січня 2019 року та крок за кроком всі електронні інструменти стануть частиною роботи українських лікарів.

Критично важливо, щоб до початку другого етапу трансформації комп’ютери були в кабінетах усіх сімейних лікарів, терапевтів та педіатрів. Електронна медична картка, направлення до вузьких спеціалістів, рецепти на “Доступні ліки”, лікарняні листи, електронний документообіг медзакладу — все це буде починати працювати з 2019 року. Але тільки за наявності комп’ютерів, – роз’яснює Супрун.

До середини 2019 року з комп’ютерами та електронною системою охорони здоров’я мають бути і заклади спеціалізованої амбулаторної допомоги, які хочуть приєднатися до програми «Безкоштовна діагностика». Оскільки це одна з ключових умов для підписання договорів із Національною службою здоров’я України.