Ви тут:
здоров’я Суспільство 

Як захиститись від вірусних інфекцій? – поради фахівців

Навіть якщо ви вакцинувалися, ризик вірусних інфекцій залишається високим, оскільки протигрипозна вакцина не рятує від них, відзначають експерти.

Щоб допомогти організму протистояти вірусним захворюванням, медики рекомендують вживати більше фруктів. При відсутності протипоказань в раціоні обов’язково повинні бути присутніми мандарини, апельсини, гранати, хурма, яблука, банани, ківі. На думку фахівців, фрукти в сезон застуд є найкращими джерелами вітамінів, які потрібні імунній системі для забезпечення захисних функцій, пише zdorovia.com.ua.

Крім того, щодня слід бувати на свіжому повітрі – регулярні 30-хвилинні прогулянки дуже корисні для імунітету. Також обов’язкова фізична активність: медики радять виконувати хоча б кілька вправ протягом дня. Фізична діяльність активізує рух крові і процеси метаболізму, завдяки цьому, прискорює виведення з організму небажаних і небезпечних для нього молекулярних сполук.

Для того, щоб бути захищеним від вірусів, дуже важливо повноцінно висипатися, спати не менше 7 годин на день. Короткий сон не дозволяє мозку повністю очищатися від білкових забруднювачів. Іншим базовим і обов’язковим правилом у сезон ГРВІ має стати дотримання гігієни. Протягом дня необхідно мити руки (особливо після відвідування громадських місць), а також полоскати ніс і рот.