Ви тут:
Полтавщина Прес-релізи Суспільство 

Як визначити тривалість додаткової відпустки, – інформує Управління Держпраці

Як визначити тривалість додаткової відпустки за роботу із шкідливими і важкими умовами праці у випадках, коли працівник перебував на протязі року у відрядженні, на курсах підвищення кваліфікації, лікарняному листі, відпустці без збереження заробітної плати? Відповідь на запит надає старший інспектор Управління Держпраці у Полтавській області Тетяна Островська.

Згідно зі ст. 7 Закону України “Про відпустки” щорічна додаткова відпустка за роботу із шкідливими і важкими умовами праці надається за Списком виробництв, робіт, цехів, професій і посад, зайнятість працівників в яких дає право на щорічні додаткові відпустки за роботу із шкідливими і важкими умовами праці, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 17.11.97 р. 1290 (додаток 1 у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 13.05.2003 р. № 679 ) та за результатами атестації робочих місць.

Відповідно до ст. 9 Закону України “Про відпустки” до стажу роботи, що дає право на щорічні додаткові відпустки за роботу із шкідливими і важкими умовами праці (стаття 7 цього Закону), зараховується:

1) час фактичної роботи із шкідливими і важкими умовами та особливим характером праці, якщо працівник зайнятий в цих умовах не менше половини тривалості робочого дня, встановленої для працівників даного виробництва, цеху, професії або посади;
2) час щорічних основної та додаткової відпусток за роботу із шкідливими, важкими умовами;
3) час роботи вагітних жінок, переведених на підставі медичного висновку на легшу роботу, на якій вони не зазнають впливу несприятливих виробничих факторів.

Інші періоди роботи для зарахування стажу, що дає право на щорічні додаткові відпустки за умови праці, законодавством не передбачені.

Тобто додаткова щорічна відпустка за умови праці надається у повному обсязі, передбаченому результатами атестації, коли працівник працював у цих умовах повний робочий рік.

Наприклад, працівник має право на щорічну основну відпустку тривалістю 24 календарних дні, за результатами атестації визначено, що за роботу із шкідливими умовами праці працівник має право на додаткову відпустку тривалістю 7 календарних днів. Працівник два місяці хворів і один місяць перебував на курсах підвищення кваліфікації, тобто фактично за останній робочий рік працював в шкідливих умовах лише дев’ять місяців, то йому треба надати додаткову відпустку тривалістю не сім, а п’ять календарних днів:

12 місяців — 7 днів
9 місяців — Х днів
Х=9*7:12=5,25
Загальна тривалість відпустки в такому разі становитиме 29 календарних днів.