Ви тут:
Відео Полтавщина Суспільство 

Як використовувати час та не сперечатися у Facebook: журналіст з Рівного презентував у Полтаві книгу «Ефективність» (ФОТО, ВІДЕО)

Віталій Голубєв родом з Рівного, вже 20 років у журналістиці, пройшов шлях від кореспондента до головного редактора. Викладає у Національному університеті «Острозька академія», має власну школу журналістики «Школа універсального журналіста», засновник Всеукраїнського учнівського конкурсу «Я — журналіст!». З 2017 року — секретар з навчальної діяльності Національної спілки журналістів України. Сьогодні в ОКІА «Новини Полтавщини» він презентував власну 4-у книгу «Ефективність».

«Це книга про те, як оптимально використовувати час, інформаційні потоки, які пронизують життя кожної сучасної людини. Спробував викласти досвід свій і колег поради, як більше встигати, як не поринути у суперечки в соціальних мережах, як пришвидшити роботу над текстом, продуктивніше проводити наради, ефективніше спілкуватись телефоном, зрозуміліше працювати з електронною поштою. Мій принцип — писати лише про те, що пережив сам, що випробував на собі, або бачив у колег», – розповідає Віталій Голубєв.

Книга має 7 розділів: «Тайм-менеджмент», «Соцмережі», «Електронна пошта», «Телефонні розмови», «Зустрічі й наради», «Робота з інформацією», «Особиста ефективність». Тим порадам, які описує у книжці, і сам намагається слідувати. У соцмережах не сперечається, а в тайм-менеджменті намагається активізуватись з самого початку робочого дня.

«Я для себе ввів за правило не писати негативних коментарів іншим людям. Якщо я хочу когось покритикувати або висловити незгоду, то я це зроблю особисто у відкритій розмові, щоб не виводити у публічний простір суперечки. Одній з порад, якій я слідую, це зателефонувати зранку родичам, які живуть у селі. Щоб переконатись, скільки справ вони переробили до 9-ї години ранку. Коли ми в 11 говоримо їм «Доброго ранку», то вони це сприймають як знущання, бо думають, що в місті немає чим зайнятись і сплять до 11-ї години», – говорить автор.

У Полтаві Віталій Голубєв встиг поспілкуватись зі студентами Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка. Зізнається, що приємно вражений полтавською аудиторією.

«Після Київського національного університету імені Т.Г. Шевченка та Острозької академії, де студенти найактивніші, відчував певний острах. Але полтавські студенти мене не розчарували, запитань було багато. Я був вражений, що запитання задавали переважно хлопці. Це унікально у порівнянні з іншими вишами. Здебільшого, на перших партах сидять дівчата, які активно тягнуть руку, а хлопці сидять позаду. Я цілком усвідомлюю, що журналістика зараз переважно жіноча професія», – говорить Віталій Голубєв.

Чи буде наступна книга? Стверджує позитивно. Але не береться розповідати детально. Замовити книгу «Ефективність» через Facebook безпосередньо в автора.