Ви тут:
здоров’я Медицина Полтавщина Суспільство 

Як саме та чи взагалі потрібно “готувати” дитину до щеплення, – роз’яснюють педіатри Полтавщини

Світова практика та міжнародні протоколи не рекомендують спеціальної підготовки та обстежень перед вакцинацією, достатньо огляду лікаря.

Вакцинації підлягають не здорові діти, а діти, які не мають протипоказів до щеплення певною вакциною, – розповідають педіатри Полтавщини.

Проте як слід готувати дитину до щеплення розповіла педіатр Анастасії Амаш.

По-перше, не слід дитині давати попередньо жаропонижаючі та антигістамінні засоби. З якою метою такі рекомендації дають деякі медичні працівники-не зрозуміло!

“Можу припустити, що таким чином вони хочуть запобігти поствакцинальні реакції у вигляді підвищення температури і набряку в місці ін’єкції. Але, на жаль, дані групи ліків ніяку профілактику не роблять і ефективні тільки при наявності симптомів”, – пише у соцмережі лікар.

По-друге, немає необхідності здавати клінічний аналіз крові перед щепленням. Для вакцинації досить огляду лікаря і опитування батьків.

По-третє, чим менше вік дитини, тим психологічно легше проходить вакцинація. Вакцинувати немовля набагато простіше, ніж дитини віку дитячого садочка.

Якщо так складається ситуація, що дитина прищеплюється в віці, коли він усвідомлює весь процес вакцинації, то необхідно заздалегідь розповісти йому про цю процедуру. Дозволяйте ігри в “пацієнт-лікар” та робити собі “по-нарошку” щеплення й уколи. Розмовляйте при дитині про необхідність вакцинації, – наголошує педіатр.

Ніколи не лякайте дітей лікарями і уколами !!!

Маленькій пацієнт повинен любити і довіряти своєму лікареві. Якщо дитині не подобається педіатр, то раціональніше звернутися до лікаря, який знайде підхід до вашого чаду.

Обирайте лікарні та кабінети щеплення зі світлими стінами, які прикрашені яскравими малюнками. Звертайте увагу, щоб в кабінеті лікаря іграшки і дружня атмосфера.

Під час щеплення, дитину слід тримати на руках для збереження тілесного контакту.

Якщо малюк знаходиться на грудному вигодовуванні, то годування груддю зменшить больові відчуття і збудження від неприємної процедури.

Для старших дітей оптимальним положенням – сидіння на колінах у батьків, коли мама або тато руками можуть обійняти, притиснути до себе дитину, зафіксувавши верхній плечовий комплекс.

“Обов’язково на щеплення беріть близьких родичів, друзів, улюблені іграшки. Дозвольте дитині тримати за руку бабусю, слухати пісні дідуся і дивитися, як тато грає з брязкальцем. Мама в цей момент обіймає дитину, а доктор проводить маніпуляцію”, – радить педіатр.

Також важливим фактором успішної вакцинації є заохочення від лікаря і батьків дрібними подарунками.

Показуйте дитині і власний приклад – вакцинуйтеся в її присутності.