Ви тут:
Суспільство Україна 

Вважаю випадок з полтавськими вболівальниками неприпустимим, – В’ятрович

Голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович прокоментував скандал, що стався стався під час гри між ФК «Ворскла» та чернігівським клубом «Десна» 30 вересня. Тоді під час трансляції матчу у Чернігові в прямому ефірі камера спортивного телеканалу вихопила на трибунах із полтавськими вболівальниками кілька хлопців у футболках із портретом Гітлера та написом: «Мій дідусь – австрійський художник».

В’ятрович вважає, що в Україні, яка втратила до 10 мільйонів осіб вбитими у війні проти нацизму, вішати на себе портрети Гітлера є наругою над пам’яттю кожного із цих мільйонів.

“Вважаю випадок на футбольному матчі  у Полтаві (насправді у Чернігові – прим.автора) неприпустимим для демократичної країни, якою сьогодні є Україна. Якою вона стала зокрема і ціною мільйонів життів вбитих нацистами наших співвітчизників”, – зазначив він.

Володимир В’ятрович заявив, що чекає на відповідні дії правоохоронних органів. Адже зображення Адольфа Гітлера відповідно до закону є символікою націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарного режиму, пропаганда якого заборонена законом. Згідно із Законом «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» демонструвати у публічному просторі символіку нацистського режиму є протиправним.