Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

“Всі райони повинні негайно активізувати роботу щодо легалізації праці”, – Андрій Пісоцький

Сьогодні, під час апаратної наради у Полтавській ОДА, про результати проведених заходів щодо легалізації заробітної плати повідомив начальник ГУ Пенсійного фонду України у Полтавській області Володимир Тараторін.

“До органів ДФС передали інформацію по 2000 платників по 4000 застрахованих осіб. Це страхувальники, яким нараховують заробітну плату нижче мінімальної. Відтак, з початку року вдалось зменшити кількість осіб, які отримували зарплату менше мінімальної на 3%, а точніше на 7 тисяч осіб”, – повідомив Володимир Тараторін.

За 9 місяців цього року лише Київ та Полтавська область виконали план по виконанню власних надходжень, який склав 106% від запланованого.

“Під час проведення перевірок виявили порушення трудових прав у 435 страхувальників по 8,5 тисячах застрахованих осіб, складено 139 адмінпротоколів”, – додав Тараторін.

“Управління Держпраці розробило Паспорт неформальної зайнятості населення Полтавської області. В ньому зазначені виявлені галузі, де найбільші ризики використання нелегальної праці: будівництво — 14%, сільське господарство — 12%, сфера торгівлі — 11%, надання послуг та громадського харчування — 10%, транспорт — 4%, – повідомив начальник Управління Держпраці у Полтавській області Сергій Щербак.

Протягом 2017 року рівень неформальної зайнятості складає 81,5 тисяч осіб. Це кількість осіб працездатного віку, які не обліковуються ні як працівники, ні як фізичні особи підприємці, не перебувають на обліку у центрах зайнятості.

“За результатами спільної роботи всіх причетних органів вдалося легалізувати роботу працівників промисловості — 2300 людей, працівників на будівництві — 500 осіб, транспорту — 180, сільське господарство — 7500, торгівля — 1500, в інших галузях більше 3-х тисяч людей”, – розповів начальник Управління Держпраці у Полтавській області Сергій Щербак.

Також він зазначив, що є райони, які не надають жодної інформації щодо легалізації заробітної плати: Великобагачанський, Гадячанський, Гребінківський, Козельщинський, Миргородський, Решетилівський, Пирятинський, Семенівський, Чорнухинський, Шишацький.

“Одними з кращих груп по легалізації заробітної плати працюють у Миргороді та Кременчуці. Також хочу зазначити, що такі групи функціонують лише у 8 ОТГ”, – сказав Сергій Щербак.

“Негайно всі райони повинні активізувати роботу щодо легалізації праці. Це питання, яке стосується всіх нас, лише спільними зусиллями можемо досягти позитивного результату в цьому питанні”, – зазначив перший заступник голови Полтавської ОДА Андрій Пісоцький.

Під час перевірки Управління Держпраці виявило 1105 працівників, яких допустили до роботи без належного оформлення трудових відносин. З них: без укладення трудового договору – 132 працівника у 40-ка роботодавців, допущених до роботи на підставі цивільних договорів, які містять ознаки трудових відносин — 568 працівників у 60-ти роботодавців, допущені до роботи на підставі укладеного трудового договору, але без повідомлення про це ДФС — 105 працівників.