Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

«Василь Вірастюк – анти-Святий Миколай», – продюсер фільму

У Полтаві презентували фільм «Пригоди S Миколая», прем’єра якого відбудеться 13 грудня цього року. Головну роль в ньому виконує «Найсильніша людина світу» Василь Вірастюк.

Кореспондент «Новин Полтавщини» поспілкувалась з продюсером стрічки Марією Каель. В ексклюзивному інтерв’ю розповіла, чим дивуватиме виконавець головної ролі та до чого слід готуватись глядачам.

Зараз українське кіно дуже активно розвивається. Чи не щомісяця прем’єри в кінотеатрах. Основна тема стрічок – це війна. Цей фільм різдвяний, новорічний. Чи можна вважати, що в українському кінематографі вперше з’явилась новорічна комедія для сімейного перегляду?

Останні півроку щотижня новий реліз – це рекорд. Насправді, так і є. Ми зробили перше сімейне новорічне кіно, хочемо, щоб воно було актуальним щороку. Ну, дивимося Іронію долі, те, що не наше абсолютно. Цей фільм присвячується всім українським дітям, щоб вони отримали свого національного символа, не Діда Мороза, не Санта-Клауса. Хочемо, щоб цей символ візуалізували. Тому що всі знають, що він є, але не знають, як він виглядає. Що таке кіно? Я отримую фінансування і глядач бачить фільм в кращому випадку через рік. У нас швидкий проект – в минулому році отримали фінансування і в цьому році вже випускаємо. Зазвичай, по 3-4 роки знімають. Тоді тема війни була актуальна, тому зараз воно до глядачів тільки доходить. Але зараз всі від цього втомилися. Всі приходять в кіно, щоб відпочити. Ми хочемо і розважити, і навчити дітей, що чудеса можуть збуватися. У них потрібно вірити. У нас постійно відбувалися чудеса. Нам пощастило з усім. Все було класно, крім погоди. І з акторами пощастило, і з дітками, які працювали по 18-20 годин у -26 градусів.

Звідки фінансування фільму?

На 60% Держкіно и 40% приватні інвестиції.

Василь Вірастюк виконує головну роль. Він Святий Миколай?
Він анти-Святий Миколай. Він злий. Але потім завдяки дітям він змінюється. І це найцікавіше. Він щось розуміє, робить висновки. Одним словом, він змінюється.

Чи не думаете ви, що цей фільм можуть сприймати на кшталт «Один вдома»?

Звичайно. Я вже і зараз чую розмови про «Один вдома». Ми і орієнтувалися на цей кейс. Ми взяли найуспішніший кейс, він донині заробляє гроші, тому що щороку є Новий рік і дітям потрібно щось дивитися. Ми додали багато музики, крім саундтреку, є 3 музичні композиції – у нас співає хлопчик, справжній Святий Миколай і Василь Вірастюк. Ми захотіли зробити щось подібне мюзиклу. Додали музику, екстриму, фокусів від Василя Вірастюка. Все виконував сам. Буде цікаво.

Саундтрек до фільму створював гурт О.Torvald?

Так. Через місяць буде кліп. Теж дуже класні хлопці. Я з Женею Галичем дружу дуже довго. У нас робоча назва фільму була «Казка». У кіношників є прикмета – як роботу назвеш, так вона і вийде. Тому у нас все було казково. Дуже залежали від зими. У нас був ритуал – вкінці знімального дня всі ставали в коло і просили, щоб випав сніг, коли нам треба. Іноді ми зі своїми бажаннями перегинали палку – було стільки снігу, що неможливо було знімати.

Знімали взимку?

Так. Ми почали зйомки в грудні минулого року. І вони розтягнулися у нас на 4 місяці.

В акторському складі є і польський актор Пшемислав Циприаньський. Спеціально залучали його до зйомок чи все вирішилось через кастинги?

Я, як продюсер, спочатку думаю, куди це продати. 100 чоловік працювало, а 120 побачило – це не цікаво. Ми подумали відразу про європейський ринок, про ті регіони, де знають Святого Миколая. І це Польща. У нас є класні українські актори. Я зараз дивлюся фільм і взагалі не уявляю іншого на цьому місці. Він знаменитий польський артист комедійного жанру. Він дав фільму чарівність. Він дуже привабливий тато і у нас є дуже сувора мама – Маша Єфросиніна. Чудова актриса. Для мене відкриття Василь Вірастюк. Всі звикли бачити його строгою людиною. Насправді він добряк.

поширити новину: