Ви тут:
Суспільство Україна 

В Україні очікується другий в історії урожай зернових – Мартинюк

У Мінагрополітики очікують валовий збір зернових на рівні 64 млн т, що повинно стати другим результатом в історії.

Міністерство аграрної політики і продовольства переглянуло оцінку врожаю 2018 року в бік збільшення і очікує виробництво зернових на рівні 64 млн тонн. Про це повідомляє перший заступник міністра аграрної політики і продовольства Максим Мартинюк, пише Кореспондент.
“Внаслідок дощів у нас дуже хороші показники по кукурудзі. І сьогодні готовий озвучити сміливий прогноз, що валовий збір зернових у нас буде 64 млн тонн. Це другий результат в історії після позаторішнього рекорду в 66 млн тонн”, – цитує чиновника прес-служба Мінагрополітики.
Експорт зернових прогнозується на рівні 42,5 млн тонн, однак, за словами Мартинюка, це багато в чому залежить від здатності Укрзалізниці оперативно вирішити поточні логістичні проблеми і забезпечити ритмічну поставку зерна в порти.
“Якщо залізничники впораються з вивезенням, то валютна виручка в сегменті сільського господарства буде забезпечена”, – підкреслив заступник міністра.
У відомстві нагадали, що для збереження балансу на внутрішньому ринку Мінагрополітики підписало з учасниками зернового ринку меморандум про взаєморозуміння на 2018/2019 маркетинговий рік. У документі зафіксовано обсяг прогнозованого експорту пшениці продовольчих класів на рівні 8 млн тонн, а також до 8 млн тонн фуражу. Потреба внутрішнього ринку в продовольчій пшениці становить 4,5 млн тонн.
Станом на 19 жовтня в Україні зібрано 52,2 млн тонн зерна з площі 12,7 млн ​​га (86%) при врожайності 41,1 центнера з гектара.