Ви тут:
Суспільство Цікавинки 

Українцям презентували документальний фільм “Луганський форпост” (ВІДЕО)

Документальний фільм “Луганський форпост” присвячений чотиримісячній операції українських військ з оборони Луганського аеропорту влітку 2014 року. Стрічка не обмежується лише подіями довкола летовища. Територія аеропорту була лиш форпостом, що дозволяв проводити масштабну операцію довкола Луганська, саме таким був задум — звільнити і одночасно вберегти місто від руйнувань, повідомляє прес-служба Міноборони України.

У кінокартині також показані захоплення адмінбудівель у самому Луганську та перехід міста до рук проросійської влади, оповідається про початок облоги самого аеропорту та про трагедію збитого ІЛ-76 і загибель 49 десантників.

Про події у фільмі свідчать понад 40 воїнів і командирів Збройних сил України та добровольчих батальйонів, серед яких двоє Героїв України: генерал-майор Андрій Ковальчук і підполковник Василь Зубанич.

Також використано унікальні фото- та відеоматеріали, надані бійцями.

Картина створена Міжнародним продюсерським центром “Фор-Пост” на замовлення Державного агентства України з питань кіно.

Зйомки фільму проходили в Києві, Дніпрі, Львові, Закарпатській, Донецькій та Луганській областях, а також на передовій.

Генеральний продюсер фільму – Олександр Дріз, керівник МПЦ “Фор-Пост”, в активі якого ціла серія документальних фільмів на військову тематику.

Автор сценарію та режисер Тарас Ткаченко, володар “Золотої Дзиги -2017”, співрежисер Сніжана Потапчук, яка три роки знімала війну на Донбасі, вагому допомогу творцям картини надала журналістка ТСН – Євгенія Цвєтанська, авторка фільму “Кіборги Луганського Аеропорту”, а також автор книги “У вогняному кільці. Оборона Луганського аеропорту” Сергій Глотов.