Ви тут:
Суспільство Україна 

Український суд виніс вирок колишньому бойовику терористичної організації “ЛНР”

Набрав законної сили обвинувальний вирок Сватівського районного суду Луганської області стосовно мешканця Луганська, якого Служба безпеки України викрила в участі у незаконних збройних формуваннях терористичної організації “ЛНР”. Про це повідомляє прес-служба СБ України.

Співробітники контррозвідки Управління СБ України в Харківській області встановили, що 22-річний чоловік з початку бойових дій на сході країни активно відстоював ідеї відокремлення Луганщини від України та створення на її території проросійського псевдодержавного утворення. З жовтня 2015 року до січня 2016 року він був учасником так званої 2-ї окремої мотострілецької бригади 2-го мотострілецького корпусу армії “ЛНР”, яка дислокувалася поблизу села Піонерське Станично-Луганського району області. Бойовик обіймав посаду сапера, виконував завдання з бойової охорони і обслуговування важкої броньованої техніки та артилерії.

Після виникнення проблем із фінансуванням незаконного збройного формування бойовик переїхав до Росії на заробітки. Через конфлікт з роботодавцем він потрапив до поля зору російських силовиків та вирішив повернутися на підконтрольну українській владі територію.

Контррозвідники СБУ затримали зловмисника у травні поточного року на території Харківського району під час перетину державного кордону України на пункті пропуску.

Суд визнав вказаного громадянина винним у вчиненні злочину передбаченого ч. 2 ст. 260 (створення не передбачених законом збройних формувань або участь у їх діяльності) Кримінального кодексу України, та виніс покарання у вигляді чотирьох років позбавлення волі.