Ви тут:
Суспільство Цікавинки 

Українські метрологи візьмуть участь в історичній зміні одиниць вимірювання

У серпні Франція визнала Україну як повноправного члена метричної конвенції. Наша країна вперше в історії долучиться до історичної метричної зміни, повідомляє сайт “Слобідський край”.

Метрична конвенція – це міжнародний договір, який слугує для забезпечення єдності метрологічних стандартів у різних країнах. На початку серпня Україна стала 60-ю державою, яка приєдналася до неї. У листопаді у Парижі під час 26-ї Генеральної конференції мір і ваг прийматиметься епохальне рішення — перегляд основних семи одиниць міжнародної системи  (SI): довжини, маси, часу, сили електричного струму, термодинамічної температури, кількості речовини і сили світла. Участь у цій конференції вперше візьме й українська делегація.

Як саме відбуватиметься цей перехід та які перспективи ми отримаємо, метрологи обговорили 9 жовтня під час ХІ Міжнародної науково-технічної конференції «Метрологія та вимірювальна техніка», участь у якій взяли 200 учасників з України, Білорусі, Німеччини та Литви.

Зокрема, може змінитися похибка у вимірюванні часу. Сьогодні вона дорівнює 10-15 секунд. Якщо перекласти на звичайну мову, це означає, що годинники відстануть, або забіжать вперед, на одну секунду за десятки мільйонів років. Подібні точні характеристики, перш за все, потрібні для роботи систем супутникової телекомунікації і систем наведення.