Ви тут:
Суспільство Україна 

У ВР зареєстрували законопроект, який вводить онлайн – реєстрацію за місцем проживання

17 жовтня у Верховній Раді України презентували і зареєстрували законопроект №9218 «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні», про це повідомляють на сайті Мінекономрозвитку. Головне його завдання – спростити отримання адміністративних послуг. Зокрема, реєстраційні дії, яких щорічно відбувається понад 2 млн.

Як зазначає AIN.UA, у документі прописана процедура реформування системи реєстрації місця проживання. Її умови не змінювалися з радянських часів – зараз українці повинні збирати довідки і підтвердження, щоб довести право проживання в квартирі або будинку. Їх планують замінити однією заявою, подати яку можна буде у відповідному органі, ЦНАП або в онлайн-режимі. Також йдеться про скасування обов’язкового внесення в паспорт відміток про проживання – їх стануть робити тільки за бажанням особи.

Скасувати планують паперовий документообіг, подачу довідок про місце проживання та склад сім’ї. Укладачі законопроекту хочуть виключити виникнення ситуацій, в яких реєстрації дублюються в різних реєстрах територіальних громад. Обмін інформацією про місце проживання між органами повинен проходити без участі особи. Автоматизують і реєстрацію / зняття з реєстрації місця проживання – на підставі даних з держреєстру актів цивільного стану.

Також по-новому визначається значення прописки в якості підстави для набуття або позбавлення прав на майно або житло. Заради попередження незаконних рішень, в тому числі судових, в разі виникнення спору реєстрація не зможе бути підставою в з’ясуванні таких питань:

підтвердження законності проживання в житло (користування житлом),
вселенні особи в житло або виселення з нього,
підтвердження факту проживання (непроживання) в житло, в тому числі з метою його приватизації або придбання права на спадкування за законом на вказане житло або майно, що знаходиться за адресою зареєстрованого місця проживання,
нарахуванні плати за користування житлом та плати за житлово-комунальні послуги,
підтвердженні факту оренди (найму) житла чи іншого платного користування житлом,
встановлення або скасування будь-яких прав і обов’язків інших осіб, які проживають в помешкані.

Нарешті, законопроект запроваджує механізм боротьби з масовою реєстрацією за однією адресою. При прописку більше трьох сімей в одному місці, реєстрація осіб підлягає блокуванню, після чого буде потрібно підтвердити факт проживання.