Ви тут:
Освіта Суспільство Україна 

У Верховній Раді виступили проти порогу ЗНО у 150 балів

Парламентський комітет з питань науки і освіти запропонував Міністерству освіти відмовитись від ідеї розширення застосування 150-бального порогу при вступі на найбільш популярні спеціальності, зокрема, з права.

Про це, за підсумками засідання комітету, що в тому числі було присвячено стану підготовки Умов прийому на навчання до вишів у 2019 році, у своєму Facebook повідомив перший заступник голови комітету ВР з питань науки і освіти Олександр Співаковський, пише Освіта.ua.

За його словами, новація щодо впровадження 150-бального порогу на спеціальності «Право», «Міжнародні відносини» та «Публічне управління та адміністрування» призведе до втрати абітурієнтів закладами вищої освіти і може призвести до закриття не тільки приватних університетів, а й частини державних.

«Ця новація викликає чимало запитань. По-перше, чи прораховано наслідки впровадження цієї новації та ефект від неї? Твердження, що ця новація призведе до підвищення якості підготовки фахівців, є дуже сумнівним. Щоб вилікувати хворобу, треба спочатку виявити її причину. Створити «бар’єр» у 150 балів набагато простіше, ніж розібратися у проблемі низького рівня шкільної освіти і вирішити її. Вважаю, що підвищення прохідного порогу має відбуватися паралельно з підвищенням якості загальної середньої освіти», – наголосив Співаковський.

Він повідомив, що цього року через запровадження 150-бального порогу з другого та третього конкурсних предметів під час вступу на медичні спеціальності кількість першокурсників у медичних вишах на спеціальність «Медицина» скоротилась на 28% у порівнянні з 2017 роком, на спеціальність «Педіатрія» — на 37%, а на спеціальність «Стоматологія» — на 45%.

Разом з тим, на його думку, поширення цієї новації на правові спеціальності можуть бути дуже відчутними.

«У нашому випадку мова йде не про 20 медичних університетів (не в кожній області є медичний університет), а, наприклад, про 300!!! закладів вищої освіти України, в яких викладається право. Тому наслідки впровадження такої новації можуть бути дуже відчутними, якщо не катастрофічними», – наголосив народний депутат.

«Чи є якісь розрахунки: скільки викладачів залишиться без роботи і скільки абітурієнтів оберуть для вступу університет в іншій країні? Втрата абітурієнтів нашими закладами вищої освіти може призвести до закриття не тільки приватних університетів, а й частини державних. Думаю, що суть криється не в підвищенні рівня підготовки фахівців, а в черговій економії коштів. Пропозиція Комітету: відмовитись на даному етапі від цієї новації, яка до того ж суперечить чинному законодавству про освіту у частині доступу до вищої освіти», – підкреслив перший заступник голови парламентського комітету з питань науки і освіти.