Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Полтаві вшанували “творця полтавських музеїв” Віктора Батуріна

У Полтавській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. І. Котляревського відбувся вечір – спомин про заслуженого художника України, видатного художника-експозиціонера Віктора Батуріна “Творець полтавських музеїв». Про це повідомили у відділі соціокультурної діяльності ПОУНБ.

“Гуляючи вуличками нашого рідного, такого «історичного» міста, де на кожному кроці зустрічаються пам’ятки і пам’ятники, що, здавалось, стоять тут із сивої давнини, важко уявити, що сучасного свого вигляду Полтава набула лише після Другої світової війни”, – зазначає бібліотекар Юлія Крамарева. 

Невідомо, як би виглядала зараз Полтава, якби її будували лише за вказівками тодішнього керівництва й за радянськими типовими проектами. Експозиції меморіальних музеїв видатних українських письменників – Гоголя, Котляревського, Короленка, Панаса Мирного – повністю була спроектована, відреставрована й відновлена командою професіоналів на чолі з Віктором Батуріним, заслуженим художником України, головним художником Полтави, автором герба Полтави й учасником розробки герба України.

На вечір завітав Сергій Пічугін, автор – упорядник життєпису митця «Виктор Батурин: художник и его музеи». Він поділився спогадами про свого однокласника Віктора Батуріна. Паралельно велась розповідь про музеї, які створила «під ключ» творча команда під керівництвом Батуріна. Як з купи непридатних залишків відроджувались раритетні меблі, як лише Віктору Батуріну підкорювались старовинні шрифти, які він міг читати краще за науковців і робити ідеальні факсимільні копії важливих документів для експонування, як скрупульозно опрацьовувався кожен елемент майбутніх музейних інтер’єрів, як малочисельні й невиграшні експонати у руках майстра ставали перлинами експозиції. 

поширити новину: