Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

У Полтаві Віце-консул США розповів, як самостійно можна отримати імміграційну візу і green card (ФОТО)

Програма Green Card у світі працює з 1990 року. Завдяки їй чимало людей мають шанс отримати право на проживання і роботу у Сполучених Штатах Америки, а в майбутньому — й американське громадянство.

Щороку США виділяє 55 тисяч імміграційних віз. Приміром, з України за минулий рік імміграційну візу отримали 4 тисячі 478 людей. Але працівники консульств почали стикатись з тим, що даними людей, які хочуть отримати візу і green card, при заповненні анкет користуються шахраї. Таким чином, з’являється чимала кількість анкет від однієї людини. І в подальшому цього кандидата дискваліфіковують. Тому до Полтави завітав віце-консул США Раян Рейнольд, щоб роз’яснити, яким чином брати участь у програмі можна самостійно.

«У минулому у нас було досить багато інцидентів щодо шахрайських заяв, які робились від імені аплікантів без їх відома, із кількома заявками від однієї особи. Зараз важливим нововведенням є те, що в анкеті можна вказувати тільки законного чоловіка або дружину. Якщо раптом є сім’я, де проживають у цивільному або церковному шлюбі, який не визнається легальним, то така заявка буде дискваліфікована. Вимоги імміграційного законодавства є жорсткими. Посольство намагається слідувати букві закону, тому перевіряє кожного апліканта», – розповідає Раян Рейнольд.

Відбір відбувається за допомогою комп’ютера рандомним чином. І наперед не можна вгадати, хто буде переможцем. Це може бути і 19-річна дівчина, і 60-річний чоловік — шанси вони мають однакові. Люди на основі імміграційної візи отримують green card через деякий час після в’їзду до США. Вони можуть жити і працювати у США, а через 5 років після в’їзду мають право звертатись за громадянством. Коли людина отримує статус постійного резидента, у неї з’являються додаткові можливості – може подавати імміграційні петиції на своїх родичів: чоловіків, дружин. Якщо мова вже йде про громадян США, то вони можуть подавати документи для батьків, братів, сестер. Постійні резиденти батьків, братів і сестер забирати не можуть.

«У деяких випадках людина може отримати відмову після візової співбесіди. Якщо вся інформація, яку людина внесла в анкету, відповідає дійсності, то проблем не буде. Однак люди можуть бути не зовсім чесними щодо свого сімейного стану, вказаного рівня освіти, або мати проблеми з законом. У таких умовах людині відмовляють в імміграційній візі. Тоді вона не зможе отримати green сard, незважаючи на перемогу. Для цієї програми не потрібне підтвердження фінансового стану. Єдина вимога — мати повну середню освіту, цього достатньо. В Україні ми зіткнулися з проблемою використання даних третіми особами, посередниками. Агенства використовують дані людей для створення кількох заяв, які потім система дискваліфіковує і людина не зможе ні виграти, ні отримати візу, тому що дискваліфікація може бути на будь-якому етапі. Тому наголошуємо: не передавайте свої дані третім особам. Людина може повторно подавати заявку, і якщо від одного імені буде одна заявка, то ця людина матиме шанс на виграш», – уточнює Віце-консул.

Заявка подається лише онлайн через єдиний сайт — dvlottery.state.gov. Після цього варто зберегти реєстраційний номер — без нього не зможете дізнатись чи виграли. На цьому сайті є детальні інструкції, з якими можна ознайомитись і заповнити заявку самостійно. Оформлення заявки є безкоштовною послугою. У результаті виграшу імміграційний збір коштує 330 доларів. Всі люди без виключенням проходять медичне обстеження, воно коштує 220 доларів за одну особу. У разі позитивного рішення, сплачується імміграційний збір для імміграційної служби США – 220 доларів.

«Людина, яка перемогла, може взяти з собою членів родини, але обов’язково в заявці треба зазначати чоловіка та дружину, з якими перебуваєте у законному шлюбі, і неодружених дітей віком до 21 року», – зазначив Раян Рейнольд.

Віце-консул говорить, що найбільша кількість заявників надходить із Західної України.  Перше місце посідає Тернопільська область, друге – Львів, третє – Івано-Франківськ.