Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Полтаві відбувся загальноміський санітарно-просвітницький захід «Рожева стрічка» (ФОТО)

Щорічно 15 жовтня проводиться Всесвітній день боротьби з раком грудей, а 20 жовтня – Всеукраїнський день боротьби із захворюванням на рак молочної залози.

Онкологічне захворювання молочної залози – найпоширеніше захворювання серед жінок та посідає третє місце у структурі онкозахворювань.

Так, з метою привернення уваги полтавців до проблематики РМЗ, покращення обізнаності жінок в методах діагностування та належного лікування даного захворювання, управлінням у справах сім’ї, молоді та спорту виконавчого комітету Полтавської міської ради спільно з Волонтерським загоном «Єдність» Української медичної стоматологічної академії, а також за підтримки Володимира Баштана – доктора медичних наук, професора, завідувача кафедри онкології та радіології з радіаційною медициною УМСА та Муковоз Оксани Євгенівни – кандидата медичних наук, асистента кафедри щодо факторів ризику даної онкопатології, важливості ранньої діагностики та методів профілактики раку грудей, провели загальноміський санітарно-просвітницький захід «Рожева стрічка». Про це повідомили у Полтавській міській раді.

Рожева стрічка є міжнародним символом, який використовують особи і організації, залучені до руху з інформуванням суспільства про рак молочної залози.

Нещодавно на трьох локаціях у місті – ТРЦ «Київ», ТЦ «Злато місто» та на Театральній площі влаштували своєрідний профілактичний «БУМ», щоб попередити захворювання на рак молочної залози. Волонтери поширювали інформаційні листівки, навчали основам самодіагностики та проводили вивчення обізнаності полтавок щодо профілактики, факторів ризику та ранньої діагностики РМЗ. Лікарі розповідали покрокову інструкцію самообостеження молочних залоз.