Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Полтаві відбувся творчий вечір ректора педуніверситету з нагоди ювілею

У Полтавському художньому музеї (Галереї мистецтв) ім. М. Ярошенка відбувся творчий вечір, присвячений 60-річчю ректора Полатвського педуніверситету, доктора філологічних наук, професора, заслуженого діяча науки і техніки України, академіка Академії наук вищої освіти Миколи Степаненка.

На адресу Миколи Степаненка звучало багато теплих слів від тих, хто знає його як фахівця у філології, керівника педагогічного вишу і просто як людину. Голова Полтавської обласної державної адміністрації Валерій Головко назвав Миколу Івановича «атлантом українського слова», який своєю щоденною працею багато робить для утвердження української мови.

«Він – патріот усього українського. Ми повинні рівнятися на таких людей, як Микола Степаненко. Є така філософська думка: не варте саме життя, варте те, що ми залишаємо після себе. Я хочу Вам побажати здоров’я, сто років життя на благо України, зміцнення її суверенітету. Щоб Ви були лідером у своїй сім’ї та науковій родині», – сказав Валерій Головко.

З вітальним словом до ювіляра звернувся архієпископ Полтавський і Кременчуцький Української православної церкви Київського патріархату Федір. Владика розповів, що Микола Іванович є парафіянином Свято-Успенського кафедрального собору та вірянином саме української церкви.

На святі також був присутній екс-голова Полтавської обласної державної адміністрації Валерій Михайлович Асадчев та Надія Семенівна Мякушко, яка працювала на посаді заступника голови Полтавської облдержадміністрації. У своєму вітальному слові Валерій Михайлович зазначив що саме за ректорської каденції Миколи Івановича Полтавському педагогічному університету присвоєно статус національного.

Про роль Миколи Івановича як науковця добре сказали його колеги-мовознавці, які завітали до Полтави, зокрема голова Наглядової Ради ПНПУ імені В.Г. Короленка, доктор філологічних наук, професор, директор Інституту української мови Національної академії наук України Павло Гриценко і видатний український граматист, доктор філологічних наук, професор Катерина Городенська.

Гостей свята провели уявними стежками життя Миколи Степаненка, почавши з витоків, з рідного села на Полтавщині, де формувалася його любов до українського слова . Своїми спогадами про ті роки з аудиторією поділилися земляки ювіляра – керівники Оржицького району й однокласники. Далі були дороги до Кременчуцького педучилища та Полтавського педінституту, де він почав формуватися як науковець.

Вітали не лише словом, а й піснею. на ювілейному вечорі виступили художній керівник і солістка заслуженого ансамблю пісні і танцю України імені Валентина Міщенка «Лтава» Наталія Іванова, фольклорна група автентичного співу вокально-хорової студії «Домінус», вокальний гурт «Стрибожі внуці», тріо «Вишиванка». Справжньою окрасою і яскравим фіналом дійства стало вітання від українського народного хору «Калина», котрий побажав ювілярові многая літа.

поширити новину: