Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Полтаві розповідали про інформаційну війну Петра І проти гетьмана Мазепи

У березні  Музей  історії Полтавської битви започаткував просвітницький проект “Інформаційна війна московського царя Петра І проти гетьмана України І.Мазепи: мова документів”. Музейники мають на меті  поширювати  знання  з історії Гетьманщини та Великої Північної війни. Відбувся черговий захід в рамках проекту, повідомляють на офіційній сторінці музею у Facebook.

На  лекцію заступниці директора музею з наукової роботи Людмили Шендрик та огляд артефактів завітали архієпископ Полтавський і Кременчуцький УПЦ Київського Патріархату  Федір, громадські активісти, представники Ради Українського козацтва в Полтавській області. Захід  був орієнтований на всіх, хто цікавиться світовою й вітчизняною історією періоду 17-18 століть.

Промовці наголосили, що, зазвичай, військовим діям на полях битв передувала потужна ідеологічна кампанія. Війна, яку вів Петро І проти виступу гетьмана Івана Мазепи, відрізнялася від попередніх московсько-українських війн безпрецедентним пропагандистським супроводом. Так звана «війна маніфестів», на жаль, українською стороною була програна. На основі документів наукові працівники музею відповіли  на запитання чому так сталося.